Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

PSOE-Podemos milczy w sprawie hiszpańskiego reportera Pablo Gonzáleza uwięzionego w Polsce

PSOE-Podemos milczy w sprawie hiszpańskiego reportera Pablo Gonzáleza uwięzionego w Polsce

Z szokującą hipokryzją protestuje rząd Hiszpańskiej Partii Socjalistycznej (PSOE)-Podemos dziennik „Wall Street Reporter Ivan Gershkovich zostaje aresztowany pod zarzutem szpiegostwa w Rosji, a hiszpańsko-rosyjski reporter Pablo González, niesłusznie oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji i osadzony w więzieniu, milczy.

Pablo Gonzalez [Photo: #FreePabloGonzález]

29 marca Gerszkowicz został aresztowany przez władze rosyjskie pod zarzutem szpiegostwa. To atak na prawa demokratyczne, któremu wszyscy pracownicy muszą się przeciwstawić Witryna internetowa World Socialist Wezwał do jego uwolnienia.

Aresztowanie wywołało jednak wściekłą reakcję mocarstw imperialistycznych, które wezwały do ​​jego natychmiastowego uwolnienia. Członkowie NATO i UE wraz z Nową Zelandią, Koreą Południową i Hondurasem poparli oświadczenie wzywające do uwolnienia Gershkovicha z inicjatywy ambasador USA przy ONZ Lindy Thomas-Greenfield.

„Zatrzymywanie dziennikarzy pod pozorem zarzutów szpiegowskich podważa podstawowe zasady demokracji i praworządności i jest niepokojące” – napisano w oświadczeniu. „Dziennikarze muszą pracować swobodnie, bez obawy przed fałszywymi oskarżeniami pod ich adresem”.

Ta cyniczna kampania pokazuje, jak wszystkie mocarstwa NATO przedstawiają swoją lekkomyślną wojnę z Rosją jako wojnę w obronie demokracji, opartą na hipokryzji i kłamstwach. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania twierdzą, że są obrońcami wolności wypowiedzi i wolności prasy, ale pozwalają Julianowi Assange’owi przebywać w surowym brytyjskim więzieniu, ponieważ WikiLeaks udostępnił publiczne akta wojskowe dokumentujące okrucieństwa USA w Afganistanie i Iraku.

Hiszpański rząd PSOE-Podemos i prawicowy rząd polski podpisały oświadczenie wzywające do uwolnienia Gerszkowicza. Ale razem aresztowali hiszpańsko-rosyjskiego dziennikarza Pablo Gonzáleza bez procesu i uwięzili go.

González został aresztowany przez polski rząd 28 lutego 2022 r. w przygranicznym Rzeswowie podczas ukrywania przybycia ukraińskich uchodźców. Bez żadnych dowodów został oskarżony o szpiegostwo na rzecz rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU).

Polskie władze odmówiły ujawnienia jakichkolwiek informacji uzasadniających jego zatrzymanie. González w trakcie swojej pracy dziennikarskiej otrzymał informacje o bezpodstawnych oskarżeniach polskiego rządu. Nie przedstawiono ani jednego dowodu na to, że faktycznie przekazał GRU jakiekolwiek informacje lub że miał taki zamiar.

READ  Luca Doncic i Słowenia dominują w Polsce