Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Przegląd komunikacji krytycznej – Nokia planuje wdrożenie komunikacji krytycznej w polskiej sieci energetycznej

Przegląd komunikacji krytycznej – Nokia planuje wdrożenie komunikacji krytycznej w polskiej sieci energetycznej

Wąskie pasmo | 2023-12-08

Sieć dosyłowa będzie odgrywać ważną rolę w zapewnieniu płynnej i niezawodnej komunikacji z operatorami sieci elektroenergetycznej.

Nokia ogłosiła dzisiaj, że została wybrana przez PGE, największego operatora sieci elektroenergetycznej w Polsce, do wdrożenia krytycznej sieci dosyłowej na terenie całego kraju. Sieć ta, wykorzystując technologię IP/MPLS, zapewni podstawowe połączenie z prywatną infrastrukturą bezprzewodową dla komunikacji krytycznej wszystkich przedsiębiorstw sieci elektroenergetycznych działających w Polsce.

Sieć dosyłowa IP/MPLS będzie odgrywać ważną rolę w zapewnieniu płynnej i niezawodnej komunikacji w operacjach sieci elektroenergetycznej. Wdrożenie to, o zasięgu ogólnokrajowym, stanowi istotny kamień milowy w zwiększaniu możliwości cyfrowych infrastruktury PGE.

Decyzja o wyborze firmy Nokia do tego rewolucyjnego projektu wynikała z reputacji firmy Nokia jako dostawcy najnowocześniejszych rozwiązań i jej zaangażowania w innowacje. Doświadczenie Nokii w zakresie komunikacji sieciowej oraz udokumentowane doświadczenie we wdrażaniu solidnych i skalowalnych sieci dla operatorów sieci elektroenergetycznych sprawiają, że jest ona idealnym partnerem w realizacji ambitnych planów PGE.

Dirk Lewandowski, wiceprezes Nokia Enterprise na Europę Środkowo-Wschodnią, powiedział:

„Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z PGE przy tym rewolucyjnym projekcie. Technologia IP/MPLS firmy Nokia przoduje w innowacyjności, zapewniając niezawodne i skalowalne rozwiązanie, które doskonale wpisuje się w wizję PGE dotyczącą zmodernizowanej i wydajnej sieci komunikacyjnej. Nasze doświadczenie poparte wieloma doświadczeniami potencjał. Globalni operatorzy sieci, IP/MPLS to ugruntowany standard dla operacyjnych sieci telekomunikacyjnych (OT) i krytycznych sieci komunikacyjnych. Nie możemy się doczekać, aż pomożemy PGE osiągnąć jej cele strategiczne i przyczynić się do sukcesu infrastruktury sieci elektroenergetycznej w Polsce.”

Wojciech Debrowski, Prezes Zarządu PGE Polska Krupa Energetyczna, powiedział:

„Sieć LTE450 to jeden z kluczowych elementów budowy nowoczesnej energetyki PGE. Niezawodna i bezpieczna sieć komunikacyjna w połączeniu z metryką sieci zapewni stabilny, w czasie rzeczywistym obraz pracy sieci dystrybucyjnej energii. Pozwoli na natychmiastową reakcję na zdarzenia występujące w sieci oraz skrócić czas wykrywania i usuwania awarii.Cyfryzacja sieci LTE jest tego niezbędnym elementem, który przyspieszy obsługę klientów i umożliwi klientom korzystanie z nowych usług.

READ  Alfred K. Massie, Sr., Polska, Ohio Obituary

Oczekuje się, że sieć IP/MPLS przyniesie PGE i innym polskim operatorom sieci elektroenergetycznych wiele korzyści, w tym zwiększoną przepustowość sieci, zmniejszone opóźnienia i ulepszone zabezpieczenia. W miarę kontynuacji cyfrowej podróży PGE będzie nadal służyć jako platforma sieciowa dla powstających i przyszłych zastosowań sieciowych. Wdrożenie odzwierciedla zaangażowanie Nokii w napędzanie transformacji cyfrowej w krytycznych branżach i podkreśla zaangażowanie PGE we wprowadzanie innowacji technologicznych w sektorze energetycznym.

W miarę postępu wdrożenia Nokia i PGE nie mogą się doczekać kolejnych kamieni milowych w cyfrowej transformacji infrastruktury krytycznej. Współpraca ta ma wyznaczyć punkt odniesienia w zakresie integracji najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych w sektorze energetycznym oraz zapewnienia bezpiecznej i wydajnej sieci elektroenergetycznej dla kraju.