Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

granicy leśnej Polski i nie uważano jej za nic

granicy leśnej Polski i nie uważano jej za nic

Od rytuałów śmierci w Finlandii po przewodnik wampira, między uszami Rzadko kiedy nie zadziwia; Ponadto w zeszłym tygodniu Radio 3 nadawało w dni powszednie 15-minutowe „miniatury”, z udziałem młodszych artystów akustycznych, aby podtrzymać tradycję.

Nawet jeśli nie unosi twojej łodzi, The Strand stał się firmą, w której towarzystwie miło jest przebywać. Na przykład trzeba być w dobrym nastroju, aby docenić skandynawski noir inspirowany Suvi Thuli Katają i Ellie Suter w „Hidden Touch” (środa): klimat nihilistycznej melancholii, w którym najlepiej widać atramentową czerń istnienia . Lepsze to niż zrobienie kubka Horlicks i przejście na prognozę wysyłki.

Miłośnicy reklam nie robią wiele, aby przyspieszyć sprawę. Oferta Jowisza „Czytanie ze wzroku” obiecywała „choreografię gestów, które mają nieobliczalne wzorce w naszym życiu”. Czekam z niecierpliwością na moje 15 funtów, jeśli ktoś jeszcze tam nie był Badacz.

Jednak polifoniczne struktury wszystkich tych utworów – bezpośrednie lub ukryte – są na tyle fascynujące, że wyprowadzają słuchacza poza relację transakcyjną opartą na wymianie informacji. Poniedziałkowy artykuł pięknie opisał, jak umierającemu człowiekowi przypomina się zapach jego młodości; Max Syedtollan naprawił ogólny brak humoru w serialu i nauczył nas, jak być cool. Pierwszym krokiem jest słuchanie Radia 3; Ale żeby zdobyć fajny parnasowski szczyt, oczywiście trzeba dostać recenzję Czasy Kościoła.

Najlepsze radiowe filmy dokumentalne dzielą się sztuką dźwiękową między uszami Ambicja wyjścia poza audiodeskrypcję i stworzenia unikalnego, nieprzetłumaczalnego doświadczenia. W znakomitym podsumowaniu Grzegorza Sokola Misja: Leśna Granica Polski (World Service, czwartek ubiegłego tygodnia) jesteśmy zaproszeni do wyobrażenia sobie głębokich, dziewiczych lasów, w których za pomocą nocnych kamer można zobaczyć zwierzęta i ludzi biegających po żywność i schronienie.

Znajdujemy się na granicy Polski i Białorusi, w Puszczy Białowieskiej, miejscu, które od wieków było miejscem wędrówek ludności w obu kierunkach; Od tysięcy lat jest domem dla stad żubrów, wilków i łosi. Teraz, gdy pojawił się gruby stalowy mur, Sokol pragnie zrozumieć wpływ na środowisko. Musiało być głębokie; Pocieszające jest spojrzenie z perspektywy historyka środowiska na stwierdzenie, jak pradawny las przystosował się do wielu wstrząsów w przeszłości i jak zrobi to ponownie.

READ  Polscy muzycy śpiewem odtwarzają żydowską przeszłość Warszawy

To już trzeci raz w ciągu roku, kiedy Radio Ulster zostało nakłonione do napisania pochwały dla tego pasma. Nie zakładaj niczego: tym razem seria, teraz dostępna do pobrania w BBC Sounds, przedstawiająca kronikę eskapad Oddziału Specjalnego w Irlandii Północnej na początku lat 70-tych. Do dramatu dołącza bardzo sprytny doktor.