Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prognoza złotego po rozczarowujących danych o produkcji przemysłowej

Prognoza złotego po rozczarowujących danych o produkcji przemysłowej

Polska ma jedną z największych gospodarek w Europie Wschodniej i często jest wizytówką innych gospodarek regionalnych. W związku z tym warto zauważyć, że jego branża miała zaskakująco słaby początek trzeciego kwartału 2023 roku.

Dokładniej, produkcja przemysłowa w lipcu spadła o 2,7% r/r wobec oczekiwań na poziomie +0,6%. Co więcej, bliższe przyjrzenie się danym jest bardziej niepokojące z kilku powodów.

Po pierwsze, wszystkie cztery grupy towarów odnotowały spadek rok do roku. Po drugie, spadek cen producentów spadł o -1,7% przy oczekiwaniach na poziomie -1,2%.

Więc co to oznacza dla polski złoty?

Trend zwyżkowy PLN/USD mógł się zakończyć

Polski złoty radzi sobie lepiej niż dolar amerykański od października 2022 r. To, co zaczęło się jako niewielkie odbicie, przekształciło się w trend zwyżkowy, o czym świadczy seria wyższych szczytów i niższych poziomów, które nastąpiły później.

Wykres PLN/USD od TradingView

Sieć nadal się trzyma, chociaż rynek spadł poniżej kanału zwyżkowego. Dlatego nastawienie pozostaje zwyżkowe, o ile akcja cenowa jest stabilna powyżej ostatniego wysokiego dołka.

Spadek poniżej strefy wsparcia zapewnionej przez ostatnie dołki powoduje problemy byków z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, rynek już wyszedł z kanału wzrostowego, co oznacza, że ​​część byków zrealizowała już zyski. Po drugie, ten spadek oznacza oficjalny koniec hossy, a zatem więcej krótkich sprzedawców dołączy do imprezy.

Konserwatywny inwestor powinien poczekać i zobaczyć, w jakim kierunku pójdzie dalej PLN/USD, a następnie działać. Innymi słowy, pozwól rynkowi poruszać się jako pierwszy, a potem działać.

Z drugiej strony, zamknięcie poniżej 0,24 zapewniłoby ruch w obszarze 0,22. Taki handel należy zatrzymać na maksimach powyżej 0,25.

Z drugiej strony, zamknięcie powyżej 0,25 przywraca bykom kontrolę. Byki powinny celować w 0,27 i więcej, z przystankami na 0,24.

Poczta Prognoza złotego po rozczarowujących danych o produkcji przemysłowej Zadebiutował Invis.

READ  Kraje UE zgadzają się na rozszerzenie sankcji na cele białoruskie