Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent Niemiec Steinmeier w Polsce, skupiony na Ukrainie  Aktualności |  DW

Prezydent Niemiec Steinmeier w Polsce, skupiony na Ukrainie Aktualności | DW

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przybył do Warszawy we wtorek.

Według Biura Prezydenta Federalnego wizyta ma zobrazować, jak Niemcy i Polacy stanęli po stronie Ukrainy po inwazji Rosji na sąsiednie kraje 24 lutego.

Miał udać się do stolicy Polski pod koniec marca, ale jego wyjazd został odwołany po tym, jak jego żona Elke Bedenbender uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa koronowego.

Büdenbender jedzie z mężem, a para została nabyta przez polskiego odpowiednika Steinmeiera, Andrzeja Dudę.

Oczekuje się, że głównym celem tej podróży będzie wojna na Ukrainie.

Para spotka się również z ukraińskimi uchodźcami i wolontariuszami w Polsce, którzy przewieźli ponad 2,6 mln osób po całym kraju, szukając ochrony przed konfliktem w swojej ojczyźnie.

Polski Przegląd Steinmeiera

Na początku tego miesiąca ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk i polski wicepremier Jarosław Kaczyński wzięli na cel Steinmeiera za jego bliskość z Rosją.

Melnick powiedział Dasspegal Gazeta donosiła, że ​​niemiecki prezydent nie traktował poważnie swojego zerwania z Rosją. Do współpracowników Steinmeiera należą bliskie związki Steinmeiera z Moskwą, w tym Jens Plötner, doradca ds. polityki zagranicznej prezydenta Olafa Scholza i sekretarz stanu do spraw zagranicznych Andreas Michaelis oraz kilku innych kluczowych wysłanników.

Steinmeier był blisko byłego prezydenta Heckharda Schrdera, a jego stosunki z Rosją stają się coraz bardziej popularne od czasu przejścia na emeryturę. Był dwukrotnie ministrem spraw zagranicznych przed objęciem funkcji prezydenta, w tym aneksji Krymu.

Kaczyński skrytykował także politykę zagraniczną Berlina Weld am SondakTam powiedział, że Polska „nie jest zadowolona z roli Niemiec w Europie”.

Trzech niemieckich parlamentarzystów podróżuje na granicy z Ukrainą

Trzej niemieccy prawodawcy po spędzeniu poniedziałkowego wieczoru w Warszawie zmierzają do granicy polsko-ukraińskiej.

Z przedstawicielami Kijowa spotkają się Mary-Agnes Strock-Zimmerman (Niezależni Demokraci), Michael Roth (Socjaldemokraci), Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Anton Hoffreiter (Zieloni).

READ  Korea Południowa omówi sprzedaż broni NATO do Polski

jsi / msh (AFP, dpa, Reuters)