Economy

Prezydent FIVB wita Prezydenta RP oraz Ministra Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu Francji na Stadionie Siatkówki Tokio 2020

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej dr Ari S. Graça F powitał ostatnio wielu ważnych gości, w tym Prezydenta RP Andrzeja Sebastiana Dudę oraz Ministra Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu Republiki Francuskiej Jeana -Michel Blanquer do Ariake. Arena, stadion na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Prezydent RP i Prezes FIVB omówili sukces Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014, które odbyły się w Polsce. Dołączyli do nich także prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasperzyk oraz szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Banca, który uczestniczył w meczu otwarcia Polski z Iranem.

Tymczasem prezydent FIVB spotkał się z ministrem Jean-Michelem Blanquerem, aby omówić rolę siatkówki i siatkówki plażowej w wychowaniu fizycznym, zwłaszcza wśród dziewcząt. Jako sport zbliżeniowy, siatkówka jest idealnym sportem dla dziewcząt i chłopców do wspólnej zabawy w dzieciństwie. Siatkówka jest również sportem z natury zrównoważonym pod względem płci i jako taka jest dobrze przygotowana do promowania równości płci i włączenia społecznego. Dołączyli do nich prezydent Paryża 2024 i członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Tony Estanguet, przewodnicząca francuskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego i Sportu (CNOSF) Brigitte Henrichs oraz sekretarz generalny Krajowej Komisji Sztuki Morskiej Didier. Semenit.

Biorąc pod uwagę poprzednią rolę ministra Blanquera jako dziekana ESSEC Business School, jednej z najbardziej prestiżowych szkół biznesu na świecie, prezes FIVB przedstawił również aktualne informacje na temat przełomowego partnerstwa FIVB z CVC Capital Partners i późniejszego uruchomienia Volleyball World.

Prezydent FIVB dr Ari S. Graca F:

“Chciałbym podziękować wszystkim za poświęcenie czasu na zwiedzenie pięknej Areny. Francja i Polska są już bardzo silnymi krajami w dziedzinie siatkówki z dobrymi wzorami do naśladowania. Jednak zawsze trzeba przedyskutować, jak możemy zabrać siatkówkę do większe wysokości, zarówno na poziomie Roots, jak i na poziomie elitarnym.

“Oczywiście w tej chwili jesteśmy w 100 procentach skoncentrowani na Tokio i zapewnieniu sukcesu naszych imprez siatkówki i siatkówki plażowej tutaj. Ale zawsze ważne jest, aby patrzeć w przyszłość, aby zabezpieczyć przyszłość rodziny siatkówki i upewnić się, że nasz sport zawsze się rozwija i dążenie do bycia lepszym.”

Odbywają się Olimpiady Siatkówki Plażowej i Siatkówki, które potrwają odpowiednio do soboty 7 sierpnia i niedzieli 8 sierpnia. Mecze medalowe kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej odbędą się 6 i 7 sierpnia, natomiast mecze medalowe siatkówki odbędą się 7 sierpnia mężczyzn i 8 sierpnia kobiet.

READ  Idź Fund Me dla rodziny Bridgwater człowieka, Bartosz Baska

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment