Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Prezydent FIVB wita Prezydenta RP oraz Ministra Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu Francji na Stadionie Siatkówki Tokio 2020

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej dr Ari S. Graça F powitał ostatnio wielu ważnych gości, w tym Prezydenta RP Andrzeja Sebastiana Dudę oraz Ministra Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu Republiki Francuskiej Jeana -Michel Blanquer do Ariake. Arena, stadion na Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

Prezydent RP i Prezes FIVB omówili sukces Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014, które odbyły się w Polsce. Dołączyli do nich także prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasperzyk oraz szef Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) Witold Banca, który uczestniczył w meczu otwarcia Polski z Iranem.

Tymczasem prezydent FIVB spotkał się z ministrem Jean-Michelem Blanquerem, aby omówić rolę siatkówki i siatkówki plażowej w wychowaniu fizycznym, zwłaszcza wśród dziewcząt. Jako sport zbliżeniowy, siatkówka jest idealnym sportem dla dziewcząt i chłopców do wspólnej zabawy w dzieciństwie. Siatkówka jest również sportem z natury zrównoważonym pod względem płci i jako taka jest dobrze przygotowana do promowania równości płci i włączenia społecznego. Dołączyli do nich prezydent Paryża 2024 i członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Tony Estanguet, przewodnicząca francuskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego i Sportu (CNOSF) Brigitte Henrichs oraz sekretarz generalny Krajowej Komisji Sztuki Morskiej Didier. Semenit.

Biorąc pod uwagę poprzednią rolę ministra Blanquera jako dziekana ESSEC Business School, jednej z najbardziej prestiżowych szkół biznesu na świecie, prezes FIVB przedstawił również aktualne informacje na temat przełomowego partnerstwa FIVB z CVC Capital Partners i późniejszego uruchomienia Volleyball World.

Prezydent FIVB dr Ari S. Graca F:

„Chciałbym podziękować wszystkim za poświęcenie czasu na zwiedzenie pięknej Areny. Francja i Polska są już bardzo silnymi krajami w dziedzinie siatkówki z dobrymi wzorami do naśladowania. Jednak zawsze trzeba przedyskutować, jak możemy zabrać siatkówkę do większe wysokości, zarówno na poziomie Roots, jak i na poziomie elitarnym.

READ  Nevomo zbuduje najdłuższy w Europie ośrodek testowania pasywnego magnetycznego zawisu

„Oczywiście w tej chwili jesteśmy w 100 procentach skoncentrowani na Tokio i zapewnieniu sukcesu naszych imprez siatkówki i siatkówki plażowej tutaj. Ale zawsze ważne jest, aby patrzeć w przyszłość, aby zabezpieczyć przyszłość rodziny siatkówki i upewnić się, że nasz sport zawsze się rozwija i dążenie do bycia lepszym.”

Odbywają się Olimpiady Siatkówki Plażowej i Siatkówki, które potrwają odpowiednio do soboty 7 sierpnia i niedzieli 8 sierpnia. Mecze medalowe kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej odbędą się 6 i 7 sierpnia, natomiast mecze medalowe siatkówki odbędą się 7 sierpnia mężczyzn i 8 sierpnia kobiet.