Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Praca „nie jest już bezpiecznym miejscem” dla czarnoskórych członków

Sir Keir Starmer jest pod presją, by zająć się antymurzyńskim rasizmem po tym, jak grupa robotnicza stwierdziła, że ​​partia jest teraz „niebezpieczną przestrzenią polityczną” dla czarnych członków.

Gdy partia spotyka się na dorocznej konferencji w Brighton, grupa Czarnych Socjalistów Robotniczych powiedziała, że ​​Czarni i inni członkowie mniejszościowych grup etnicznych są celem działań dyscyplinarnych za antysemityzm.

Grupa stwierdziła, że ​​„kultura dyskryminacyjna” jest teraz „głęboko zakorzeniona” i że jeden z jej członków został niedawno pozbawiony możliwości kandydowania jako lokalny radny, ponieważ jego propalestyńskie poglądy miały wnieść reputację partii.

Czarni członkowie wezwali Starmera do wyraźnego oświadczenia o równym traktowaniu wszystkich form rasizmu, gdy wygłosi przemówienie swojej partii na konwencji w środę.

Nasza polityka jest antykolonialna i antyimperialistyczna, a to czyni nas celem

W innej sprawie współsekretarz Bristolu Darran McLaughlin został zawieszony i pozbawiony możliwości kandydowania do rady miejskiej po tym, jak zgodził się wysłuchać wniosku w sprawie zawieszenia byłego prezydenta Jeremy’ego Corbyna.

Powiedzieć dźwięk: „Naszą rolą jest bycie bezstronnym pośrednikiem tego, co nasi członkowie chcą usłyszeć. Dyskusja o tych sprawach nie przekracza granicy.”

Po zwołaniu nadzwyczajnego spotkania w celu omówienia propozycji, lokalne osoby twierdziły, że otrzymały serię e-maili od dystryktu partyjnego, posła i sekretarza generalnego partii Davida Evansa, z ostrzeżeniami o „konsekwencjach” kontynuowania spotkania.

McLaughlin, absolwent Labour’s Bernie Grant Leadership Program, powiedział, że „spotkał dziś rano trzy kolorowe osoby” w Brighton, z których wszyscy otrzymali zawiadomienie o dochodzeniu.

Powiedział, że Komisja Równości i Praw Człowieka „doszła do jednoznacznego wniosku, że omawianie tych spraw nie przekracza granicy”, pod warunkiem, że nie stroni od antysemityzmu.

McLaughlin, który zasiada w krajowej grupie koordynacyjnej Momentum, powiedział, że decyzja o zezwoleniu na omówienie „nieobraźliwej” propozycji lokalnego oddziału przez partię okręgową została podjęta wspólnie przez wspólny sekretariat i prezydenta.

READ  Dobra inwestycyjne: EPC, przestrzeń dóbr inwestycyjnych Jeden z moich najlepszych sektorów na najbliższe 12 miesięcy: Aman Chowhan

Współsekretarz i inny prezydent zostali ponownie przyjęci, podczas gdy McLaughlin pozostaje zawieszony.

„Jestem typem osoby, która nie chce być w pobliżu” – powiedział.

McLaughlin powiedział, że na decyzje dyscyplinarne ma wpływ program frakcyjny przeciwko lewicy i że partia nie potraktowała poważnie zarzutów rasizmu wobec Czarnych, islamofobii, transfobii i rasizmu wobec Romów, Romów i podróżnych.

irytujący

Pisarz i działacz związkowy Chardin Taylor Stone niedawno wydał zawiadomienie o śledztwie po tym, jak napisał w mediach społecznościowych, że biali Żydzi byli w stanie utrzymać białą supremację.

Powiedziała: „Właśnie mówiłem, że niektórzy biali Żydzi mogą być rasistami. Każdy ma potencjał, by być rasistą, nawet niektórzy czarni ludzie”.

Nasza polityka jest antykolonialna i antyimperialistyczna, a to czyni nas celem.

„Byłbym zainteresowany poznaniem statystyk dotyczących liczby członków, którzy zostali zdyscyplinowani, ale podejrzewam, że będą to nieproporcjonalnie ludzie kolorowi”.

Rzecznik Partii Pracy powiedział, że obecnie nie monitorują dochodzeń według rasy.

W oświadczeniu do dźwiękSocjaliści z Czarnej Partii Pracy powiedzieli: „Partia Pracy stała się niebezpieczną przestrzenią polityczną dla Czarnych.

Nasze opisy rasizmu, z którym mamy do czynienia i nasze opinie na temat tego, jak sobie z nim radzić, są ignorowane.

Teraz coraz więcej członków Czarnej Partii staje w obliczu oskarżeń o złośliwy antysemityzm i oszczerstwa za wyrażanie poparcia dla praw narodu palestyńskiego.

Ta sytuacja prowadzi do rezygnacji coraz większej liczby członków Czarnej Partii Pracy.

Jest całkiem jasne, że kultura dyskryminacji jest teraz głęboko zakorzeniona w Partii Pracy.

„Obecne kierownictwo Partii Pracy jest szkodliwe dla dobrobytu Czarnych i Azjatów oraz wszystkich naszych pokrzywdzonych mniejszości etnicznych. Ze względu na nas wszystkich, białych i czarnych, Żydów i nie-Żydów, muszą zmienić kurs”.

Partia Pracy powiedziała, że ​​nie mogą komentować zarzutów bez zobaczenia dowodów.