Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Powstanie Łodzi, Polska: Dawne miasto przemysłowe staje się ośrodkiem kulturalnym

Treść artykułu

Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy 50. podróż do Europy, podróżnicy zawsze zmuszeni są odpowiedzieć na trudne pytanie: „Gdzie powinniśmy jechać?” Dzieje się tak, ponieważ UE ma 27 krajów i najczęściej odwiedzane miasta na świecie.

Reklama 2

Treść artykułu

Przed 2020 rokiem Polska była jednym z najszybciej rozwijających się kierunków podróży w Europie. Polska co roku zwiększa liczbę turystów od 2009 roku, zanim epidemia znacznie ograniczyła podróże na całym świecie. Wielu pojedzie do Krakowa lub Warszawy (dokładnie), jedną z ciekawszych wycieczek, jakie można zaplanować, jest do Polski. Dużo.

Kompleks Manubaktura w Los Angeles, Polska. Manufakura oferuje coś dla wszystkich grup wiekowych, w tym sklepy, ogródki piwne, muzea prezentujące historię działek, zajęcia odpowiednie dla dzieci oraz liczne imprezy sezonowe, w tym lodowisko zimą i sztuczną plażę latem. Dzięki uprzejmości Nicka Knolla, około 140 km od Warszawy i 280 km od Krakowa, wiele łatwo dostępnych z dwóch głównych miast Polski. Chociaż Lots ma prawie 700-letnią historię, główny punkt zwrotny w mieście nastąpił w połowie XIX wieku, kiedy wiele fabryk i ośrodków włókienniczych przekształciło małe miasto w duży ośrodek przemysłowy i gospodarczy. Ta era rozwoju przemysłowego przyniosła bogactwo, infrastrukturę i napływ różnych imigrantów na Loty, które będą kształtować miasto na wiele lat.

READ  Hiszpańskie muzeum zwraca do Polski dwa zrabowane przez nazistów obrazy - ARTnews.com

Reklama3

Treść artykułu

Wejście na Rynek Piotrkowski w Łodzi.  Zdjęcia, dzięki, Nick Knoll
Wejście na Rynek Piotrkowski w Łodzi. Zdjęcia, dzięki, Nick Knoll jpg

Co być może najważniejsze, to właśnie w tym czasie Lots zasłynął jako miejsce innowacji i nowych pomysłów. Byłoby to najbardziej przydatne, ponieważ miasto doświadczyło zarówno upadku sektora produkcyjnego, jak i upadku rządu komunistycznego pod koniec XX wieku. Ten ciągły okres odmładzania sprawił, że Lots jest miastem, które trzeba zobaczyć. Ponieważ miasto odtwarza wiele wspaniałych budynków z epoki przemysłowej, aby zaspokoić potrzeby współczesnego życia, odwiedzający będą mogli w wyjątkowy sposób doświadczyć i wejść w interakcję z historią. W obiektach, które kiedyś służyły jako tkalnie, elektrownie i domy zamożnych biznesmenów, dziś mieszczą się sklepy, restauracje, muzea, galerie i ściany wspinaczkowe.

Reklama4

Treść artykułu

Rose Passage to popularna publiczna instytucja artystyczna w Łodzi.  Nieformalny wybór mieszkań prowadzi do mozaiki szklanej wszelkich kształtów i rozmiarów.
Rose Passage to popularna publiczna instytucja artystyczna w Łodzi. Nieformalny wybór mieszkań prowadzi do mozaiki szklanej wszelkich kształtów i rozmiarów. jpg

Ulice straciły nawet swoją nudną, komunistyczną estetykę i są teraz ozdobione kolorowymi mozaikami zaprojektowanymi przez artystów z całego świata. Najbardziej znanym przykładem jest kompleks Manufaktura, położony naprzeciw Parku Stormizskiego, który został otwarty w 2006 roku. Na powierzchni 90 000 metrów kwadratowych Manufakura oferuje coś dla wszystkich grup wiekowych, w tym sklepy, ogródki piwne, muzea opowiadające historię działki, zajęcia dla dzieci i szereg wydarzeń sezonowych, w tym sztuczną plażę latem i sztuczna plaża latem.

W niewielkiej odległości od Manufaktury znajduje się Pasaż Różany, jedna z najsłynniejszych łódzkich publicznych instalacji artystycznych. Zbudowany z tysięcy małych lusterek, zwykły salon prowadzi do mozaiki wszelkich kształtów i rozmiarów. Choć atrakcyjna, nie spędzaj zbyt wiele czasu na rozmyślaniu nad wszystkimi niuansami Pasażu Różanego, ponieważ wyznacza on dopiero początek słynnej ulicy Piotrkowskiej, która oferuje wiele miejsc wartych odwiedzenia.

READ  Polska dąży do przywrócenia zawieszonych dostaw gazu rosyjskiej firmy

Reklama5

Treść artykułu

Kolorowy abstrakcyjny mural w całym Domu Kultury Lots.
Kolorowy abstrakcyjny mural w całym Domu Kultury Lots. jpg

Chociaż łatwo jest dopasować mieszankę mozaik i pięknych stylów architektonicznych na głównej ulicy Łodzi, ta ulica jest polską wersją Hollywood Walk of Fame. To uznanie dla ważnej roli Lotsa w polskiej branży rozrywkowej. Jako siedziba jednej z najlepszych szkół filmowych w Europie i wpisana na listę Miast Filmowych UNESCO, Łódź jest gospodarzem całorocznych pokazów dla entuzjastów filmu.

Na ulicy Piotrkowskiej znajduje się wiele popularnych restauracji, jeśli szukasz tradycyjnej polskiej kuchni, takiej jak piece, zupy lub ciasta, Cafe Cykada jest dobrą opcją, a jeśli szukasz czegoś międzynarodowego, nie przegap przystanku. W Hamrze za najlepsze libańskie jedzenie w Polsce.

Reklama6

Treść artykułu

Talerz obiadowy w Restauracji Hamra Lebanon w Łodzi.
Talerz obiadowy w Restauracji Hamra Lebanon w Łodzi. jpg

Podanie pełnej listy wszystkich muzeów i wydarzeń kulturalnych w Łodzi jest prawie niemożliwe. Jednak Łódzki Dom Kultury, organizując specjalne wystawy i wydarzenia, nie przestaje podkreślać wielu wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście. Ta cenna firma skupia w jednym miejscu ludzi kochających sztukę, kino, fotografię, historię i nie tylko. Na uwagę zasługuje również ich praca nad wchłonięciem ostatniej fali uchodźców uciekających przed wojną na Ukrainie. Z moich kontaktów pracownicy i wolontariusze Domu Kultury nie tylko ukazują piękno polskiej kultury, ale także wykonują wzorową pracę wyrażania ciepła, hojności i współczucia Polaków.

Niezależnie od tego, czy pokryta cienką warstwą śniegu, kwitnąca wiosną, czy pokryta letnim upałem, Łódź jest pięknym miastem do odwiedzenia o każdej porze roku. Może być mniejsza niż wiele europejskich miast rozważanych przez podróżnych, ale warto ją dodać do swojego planu podróży. Długa lista festiwali, wystaw i uroczystości, które odbywają się w całym kalendarzu, sprawia, że ​​nie ma złego czasu na przyjazd do Łodzi.

READ  Russell F. Sansosty, Polska, Ohio Mourning
Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, Polska.
Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, Polska. jpg

    Reklama1

Uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania tętniącego życiem, ale obywatelskiego forum do dyskusji i zachęca wszystkich czytelników do dzielenia się swoimi opiniami na temat naszych artykułów. Zanim komentarze pojawią się na stronie, ich sprawdzenie może zająć nawet godzinę. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail – jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, otrzymasz wiadomość e-mail w sekcji komentarzy, którą obserwujesz lub jeśli użytkownik będzie Cię śledził w komentarzach. Nasza wizyta Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów dotyczących tego, jak samemu naprawić E-mail Ustawienia.