Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Power Systems Network planuje kolejne zawody wyścigów samochodów autonomicznych na targach CES

Sieć Energy Systems Network z siedzibą w Indianapolis planuje zorganizować kolejny wyścig samochodów autonomicznych, tym razem na CES, corocznych targach organizowanych przez Stowarzyszenie Technologii Konsumenckich w Las Vegas.

ESN, które zorganizowało ostatnie Indy Autonomous Challenge, ogłosiło w piątek, że pięć drużyn z college’u weźmie udział w zawodach head-to-head na torze Las Vegas Motor Speedway 7 stycznia.

W zawodach weźmie udział zwycięzca i finalista Indy Autonomous Challenge, które odbyło się w zeszłym miesiącu na torze Indianapolis Motor Speedway. Wydarzenie będzie otwarte dla uczestników CES, uznawanego za najbardziej wpływowe wydarzenie technologiczne na świecie.

„Nasze zespoły uniwersyteckie udowodniły, że mogą rozwijać niezależną technologię, ustanawiając światowe rekordy w szybkich kursach, a teraz na największej scenie technologicznej na CES 2022 przeniosą ją na wyższy poziom dzięki konkursowi przewijania head-to-head, ” powiedział Paul Mitchell, dyrektor generalny CES 2022. Energy Systems Network. „Stowarzyszenie technologii konsumenckich i CES 2022 odgrywają kluczową rolę w rozwoju i demonstracji niezależnych technologii na całym świecie, więc nie możemy wymyślić lepszego partnera do tego kolejny krok od konkurencji.”

Zespoły ligowe rywalizujące w Las Vegas:

  • Autonomiczne sporty motorowe TUM Uniwersytet Techniczny w Monachium (Niemcy) (Zwycięzca MAK)
  • PoliMOVE – Politecnico di Milano (Włochy), Uniwersytet Alabama (Finalista MKO)
  • EuroRacing – University of Modena and Reggio Emilia (Włochy), University of Pisa (Włochy), ETH Zurich (Szwajcaria), Polska Akademia Nauk (Polska) (MAK Finał)
  • kaista, Korea Advanced Institute of Science and Technology (Korea Południowa)
  • MIT-PITT-RW, Massachusetts Institute of Technology, University of Pittsburgh, Rochester Institute of Technology, University of Waterloo (Kanada)

ESN twierdzi, że głównym celem konkursu, podobnie jak IAC, jest „opracowanie technologii, która może przyspieszyć komercjalizację w pełni autonomicznych pojazdów i wdrożyć zaawansowane systemy wspomagania kierowcy”.

CES 2022 odbędzie się w dniach 5-8 stycznia.

Włącz JavaScript, aby wyświetlić tę zawartość.

READ  Handel między Ukrainą a Polską przekroczy w tym roku 10 miliardów dolarów