Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Potrzebne są lepsze prognozy pogody kosmicznej, aby uniknąć zniszczenia satelitów

Potrzebne są lepsze prognozy pogody kosmicznej, aby uniknąć zniszczenia satelitów

przestrzeń prognoza pogody Zaprojektowany, aby chronić wielomiliardowy przemysł satelitarny przed niebezpieczeństwem na orbicie, według ekspertów kosmicznych jest niespełniający norm i podatny na błędy.

a Nowe badanie opublikowane przez American Geophysical Union Zbadano wady prognoz kosmicznych i zbadano zdarzenie z lutego, w którym 38 satelitów Starlink zostało zniszczonych podczas przedłużającej się burzy geomagnetycznej.

Burza geomagnetyczna może trwać kilka dni i pojawiać się, gdy występują zakłócenia Ziemia pole magnetyczne.

w osłabieniu SpaceX Event, analiza wykazała, że ​​satelity doświadczyły zwiększonego oporu, co uniemożliwiło zaawansowanym technologicznie maszynom znalezienie orbity.

Satelity spadły nieszkodliwie w ziemską atmosferę, gdzie spłonęły obiekty ważące ponad 500 funtów.

Burza geomagnetyczna niszczy 40 nowych satelitów STARLINK

The – poinformowała Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna Inżynierowie SpaceX mieli najbardziej aktualną prognozę pogody kosmicznej, ale zrozumienie możliwych skutków burzy geomagnetycznej było niewłaściwe.

NOAA użył pliku 5-stopniowa skala oceny aktywnościAutorzy badania twierdzą jednak, że obecne prognozy są niewystarczające.

„Komercyjni operatorzy satelitów otrzymują ogólne prognozy, obserwacje, ostrzeżenia i alerty za pośrednictwem danych i usług sieciowych NOAA, ale obecnie żaden z nich nie koncentruje się konkretnie na chmurach satelitarnych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Dlatego tak ważne jest, aby SWPC tworzyła alerty i ostrzeżenia dotyczące warunków termosferycznych Informacje te z pewnością staną się niezbędne podczas koordynowania ruchu kosmicznego w coraz bardziej zatłoczonym środowisku kosmicznym, zarówno w warunkach spokoju geomagnetycznego, jak i turbulencji, stwierdzili autorzy badania.

Naprawa może być trudna, ponieważ autorzy uważają, że NOAA potrzebuje więcej obserwacji i danych, aby ulepszyć modele przewidywania pogody kosmicznej.

Oto pięć kategorii, które mierzą burze geomagnetyczne

READ  Zmarszczka w czasoprzestrzeni umożliwia Jamesowi Webbowi uchwycenie oszałamiającego obrazu najodleglejszej gwiazdy, jaką kiedykolwiek odkryto

Mając więcej danych, mamy nadzieję, że eksperci będą w stanie lepiej przewidywać czas przybycia i wielkość aktywności geomagnetycznej, tworzyć dokładniejsze prognozy i usprawniać współpracę z operatorami satelitów.

NOAA oczekuje Zdarzenia, które zniszczyły satelity Starlink, stają się coraz częstsze, gdy aktywność Słońca wzrasta i osiąga maksimum słoneczne około 2025 roku.

Podczas maksimum słonecznego rozbłyski na Słońcu zwiększają się i emitują potężne wybuchy energii przestrzeń kosmiczna.

Ten skok aktywności może wpłynąć na wszystko, od programów kosmicznych po komunikację i elektronikę na powierzchni Ziemi.

Jeśli rozmiar i czasy przybycia są dokładnie przewidywane, złożone systemy kosmiczne można wprowadzić w tryb bezpieczny, aby lepiej przeciwdziałać uderzeniom.

„Najgorsza burza słoneczna może mieć skutki ekonomiczne podobne do huraganu lub tsunami kategorii 5” – stwierdził wcześniej dr Sten Odenwald, ekspert z NASA Goddard Space Flight Center.