Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Potrzebne są lepsze prognozy pogody kosmicznej, aby uniknąć zniszczenia satelitów

przestrzeń prognoza pogody Zaprojektowany, aby chronić wielomiliardowy przemysł satelitarny przed niebezpieczeństwem na orbicie, według ekspertów kosmicznych jest niespełniający norm i podatny na błędy.

a Nowe badanie opublikowane przez American Geophysical Union Zbadano wady prognoz kosmicznych i zbadano zdarzenie z lutego, w którym 38 satelitów Starlink zostało zniszczonych podczas przedłużającej się burzy geomagnetycznej.

Burza geomagnetyczna może trwać kilka dni i pojawiać się, gdy występują zakłócenia Ziemia pole magnetyczne.

w osłabieniu SpaceX Event, analiza wykazała, że ​​satelity doświadczyły zwiększonego oporu, co uniemożliwiło zaawansowanym technologicznie maszynom znalezienie orbity.

Satelity spadły nieszkodliwie w ziemską atmosferę, gdzie spłonęły obiekty ważące ponad 500 funtów.

Burza geomagnetyczna niszczy 40 nowych satelitów STARLINK

The – poinformowała Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna Inżynierowie SpaceX mieli najbardziej aktualną prognozę pogody kosmicznej, ale zrozumienie możliwych skutków burzy geomagnetycznej było niewłaściwe.

NOAA użył pliku 5-stopniowa skala oceny aktywnościAutorzy badania twierdzą jednak, że obecne prognozy są niewystarczające.

„Komercyjni operatorzy satelitów otrzymują ogólne prognozy, obserwacje, ostrzeżenia i alerty za pośrednictwem danych i usług sieciowych NOAA, ale obecnie żaden z nich nie koncentruje się konkretnie na chmurach satelitarnych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Dlatego tak ważne jest, aby SWPC tworzyła alerty i ostrzeżenia dotyczące warunków termosferycznych Informacje te z pewnością staną się niezbędne podczas koordynowania ruchu kosmicznego w coraz bardziej zatłoczonym środowisku kosmicznym, zarówno w warunkach spokoju geomagnetycznego, jak i turbulencji, stwierdzili autorzy badania.

Naprawa może być trudna, ponieważ autorzy uważają, że NOAA potrzebuje więcej obserwacji i danych, aby ulepszyć modele przewidywania pogody kosmicznej.

READ  Pierwsza produkcja satelitów komunikacyjnych w Tajlandii przez mu Space Corp przeszła międzynarodowy standardowy test GISTDA

Oto pięć kategorii, które mierzą burze geomagnetyczne

Mając więcej danych, mamy nadzieję, że eksperci będą w stanie lepiej przewidywać czas przybycia i wielkość aktywności geomagnetycznej, tworzyć dokładniejsze prognozy i usprawniać współpracę z operatorami satelitów.

NOAA oczekuje Zdarzenia, które zniszczyły satelity Starlink, stają się coraz częstsze, gdy aktywność Słońca wzrasta i osiąga maksimum słoneczne około 2025 roku.

Podczas maksimum słonecznego rozbłyski na Słońcu zwiększają się i emitują potężne wybuchy energii przestrzeń kosmiczna.

Ten skok aktywności może wpłynąć na wszystko, od programów kosmicznych po komunikację i elektronikę na powierzchni Ziemi.

Jeśli rozmiar i czasy przybycia są dokładnie przewidywane, złożone systemy kosmiczne można wprowadzić w tryb bezpieczny, aby lepiej przeciwdziałać uderzeniom.

„Najgorsza burza słoneczna może mieć skutki ekonomiczne podobne do huraganu lub tsunami kategorii 5” – stwierdził wcześniej dr Sten Odenwald, ekspert z NASA Goddard Space Flight Center.