Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Potępianie wystrzelenia rakiety przez Koreę Północną jako „niebezpiecznej prowokacji” |  wiadomości ze świata

Potępianie wystrzelenia rakiety przez Koreę Północną jako „niebezpiecznej prowokacji” | wiadomości ze świata

Korea Północna potępiła wystrzelenie kolejnego pocisku balistycznego, opisując go jako „niebezpieczną prowokację, która szkodzi pokojowi”.

Południowokoreańskie wojsko poinformowało, że podczas ostatniej serii testów uzbrojenia w tym kraju w sobotę w nocy zauważono dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu, zmierzające w kierunku wód wschodnich.

Rozpoczęcie, szósta runda testów uzbrojenia przeprowadzanych przez Koreę Północną w ciągu dwóch tygodni, nastąpiła kilka godzin po tym, jak Stany Zjednoczone i Korea Południowa zakończyły nową rundę ćwiczeń morskich u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. zaangażowane treningi Lotniskowiec o napędzie atomowym USS Ronald Reagan.

Wojsko Korei Północnej broniło swoich ostatnich testów rakietowych jako „ważnej odpowiedzi” na to, co określiło jako przerażające ćwiczenia wojskowe. Powiedziała, że ​​przemieszczenie przez USA lotniskowca w pobliżu Półwyspu Koreańskiego spowodowało „w dużej mierze negatywne skutki uboczne” w zakresie bezpieczeństwa regionalnego.

Na tym zdjęciu dostarczonym przez Ministerstwo Obrony Korei Południowej, system rakiet taktycznych armii lub ATACMS, pocisk został wystrzelony podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych amerykańsko-południowokoreańskich w nieujawnionym miejscu w Korei Południowej, środa, 5 października 2022 r. Szefowie sztabu powiedzieli, że podczas ćwiczeń wojska Korei Południowej i USA z powodzeniem wystrzeliły łącznie cztery pociski z wojskowych systemów rakiet taktycznych, które, jak powiedział, miały na celu zademonstrowanie ich zdolności do precyzyjnego uderzenia w Koreę Północną.  (Ministerstwo Obrony Korei Południowej za pośrednictwem AP)
obrazek:
Pocisk został wystrzelony z Systemu Rakiet Taktycznych Armii podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych USA-Korea Południowa. Fot: Ministerstwo Obrony Korei Południowej

Reagan i jego grupa bojowa wrócili później na te tereny Korea Północna Na początku tego tygodnia wystrzeliła potężną rakietę nad Japonię w proteście przeciwko wcześniejszemu szkoleniu grupy przewoźników z Koreą Południową.

Korea Północna uważa ćwiczenia wojskowe między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową za próbę inwazji i jest szczególnie delikatna, jeśli takie ćwiczenia obejmują strategiczne zasoby USA, takie jak lotniskowiec.

Przywódca Korei Północnej Kim Jong Un przemawia podczas spotkania z medykami Koreańskiej Armii Ludowej, aby potwierdzić ich wkład w zwalczanie pandemii koronawirusa (COVID-19) w Pjongjangu w Korei Północnej, 18 sierpnia 2022 r. na zdjęciu opublikowanym przez północnokoreańską Centralną Agencję Informacyjną (KCNA).  Centralna Agencja Informacyjna Kuwejtu przez Reuters
obrazek:
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un

Kraj argumentował, że musi realizować program broni jądrowej, aby poradzić sobie z zagrożeniami nuklearnymi USA, chociaż przedstawiciele USA i Korei Południowej wielokrotnie powtarzali, że nie mają zamiaru atakować Korei Północnej.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Korea Północna wystrzeliła w morze 10 pocisków balistycznych podczas pięciu startów.

ZDJĘCIE PLIKU: Ludzie przechodzą obok ekranu pokazującego raport informacyjny o wystrzeleniu pocisku balistycznego przez Koreę Północną nad Japonią, w Tokio, Japonia, 4 października 2022 r. REUTERS / Issei Kato REFILE - POWTÓRZENIE JAKOŚCI / Zdjęcie pliku
obrazek:
Wiadomość o strzelaninie w Korei Północnej w Japonii

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Syreny wystrzeliwują pociski nad Japonię

Ostatnie testy broni obejmują zdolności nuklearne Pocisk, który przeleciał nad Japonią Po raz pierwszy od pięciu lat pokazał możliwości uderzenia w amerykański region Pacyfiku Guam i poza nim.

Na początku tego roku Korea Północna przetestowała kolejny pocisk balistyczny zdolny do przenoszenia broni jądrowej, który zbliża Stany Zjednoczone i ich sojuszników – Koreę Południową i Japonię.

Szał testów Korei Północnej wskazuje, że jej przywódca, Kim Dzong Un, nie ma zamiaru wznowić dyplomacji ze Stanami Zjednoczonymi i chce skupić się na poszerzeniu swojego arsenału.