Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Potępianie wystrzelenia rakiety przez Koreę Północną jako „niebezpiecznej prowokacji” | wiadomości ze świata

Korea Północna potępiła wystrzelenie kolejnego pocisku balistycznego, opisując go jako „niebezpieczną prowokację, która szkodzi pokojowi”.

Południowokoreańskie wojsko poinformowało, że podczas ostatniej serii testów uzbrojenia w tym kraju w sobotę w nocy zauważono dwa pociski balistyczne krótkiego zasięgu, zmierzające w kierunku wód wschodnich.

Rozpoczęcie, szósta runda testów uzbrojenia przeprowadzanych przez Koreę Północną w ciągu dwóch tygodni, nastąpiła kilka godzin po tym, jak Stany Zjednoczone i Korea Południowa zakończyły nową rundę ćwiczeń morskich u wschodniego wybrzeża Półwyspu Koreańskiego. zaangażowane treningi Lotniskowiec o napędzie atomowym USS Ronald Reagan.

Wojsko Korei Północnej broniło swoich ostatnich testów rakietowych jako „ważnej odpowiedzi” na to, co określiło jako przerażające ćwiczenia wojskowe. Powiedziała, że ​​przemieszczenie przez USA lotniskowca w pobliżu Półwyspu Koreańskiego spowodowało „w dużej mierze negatywne skutki uboczne” w zakresie bezpieczeństwa regionalnego.

obrazek:
Pocisk został wystrzelony z Systemu Rakiet Taktycznych Armii podczas wspólnych ćwiczeń wojskowych USA-Korea Południowa. Fot: Ministerstwo Obrony Korei Południowej

Reagan i jego grupa bojowa wrócili później na te tereny Korea Północna Na początku tego tygodnia wystrzeliła potężną rakietę nad Japonię w proteście przeciwko wcześniejszemu szkoleniu grupy przewoźników z Koreą Południową.

Korea Północna uważa ćwiczenia wojskowe między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Południową za próbę inwazji i jest szczególnie delikatna, jeśli takie ćwiczenia obejmują strategiczne zasoby USA, takie jak lotniskowiec.

Przywódca Korei Północnej Kim Jong Un przemawia podczas spotkania z medykami Koreańskiej Armii Ludowej, aby potwierdzić ich wkład w zwalczanie pandemii koronawirusa (COVID-19) w Pjongjangu w Korei Północnej, 18 sierpnia 2022 r. na zdjęciu opublikowanym przez północnokoreańską Centralną Agencję Informacyjną (KCNA).  Centralna Agencja Informacyjna Kuwejtu przez Reuters
obrazek:
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un

Kraj argumentował, że musi realizować program broni jądrowej, aby poradzić sobie z zagrożeniami nuklearnymi USA, chociaż przedstawiciele USA i Korei Południowej wielokrotnie powtarzali, że nie mają zamiaru atakować Korei Północnej.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Korea Północna wystrzeliła w morze 10 pocisków balistycznych podczas pięciu startów.

ZDJĘCIE PLIKU: Ludzie przechodzą obok ekranu pokazującego raport informacyjny o wystrzeleniu pocisku balistycznego przez Koreę Północną nad Japonią, w Tokio, Japonia, 4 października 2022 r. REUTERS / Issei Kato REFILE - POWTÓRZENIE JAKOŚCI / Zdjęcie pliku
obrazek:
Wiadomość o strzelaninie w Korei Północnej w Japonii

Ostatnie testy broni obejmują zdolności nuklearne Pocisk, który przeleciał nad Japonią Po raz pierwszy od pięciu lat pokazał możliwości uderzenia w amerykański region Pacyfiku Guam i poza nim.

Na początku tego roku Korea Północna przetestowała kolejny pocisk balistyczny zdolny do przenoszenia broni jądrowej, który zbliża Stany Zjednoczone i ich sojuszników – Koreę Południową i Japonię.

Szał testów Korei Północnej wskazuje, że jej przywódca, Kim Dzong Un, nie ma zamiaru wznowić dyplomacji ze Stanami Zjednoczonymi i chce skupić się na poszerzeniu swojego arsenału.