Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Poszukiwanie gazów biosygnałowych za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Poszukiwanie gazów biosygnałowych za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Porównanie widma transmisji (przy rozdzielczości 1 cm-1, R = 10000 przy 1 µm) TRAPPIST-1 e z profilami temperatury i obfitości gazu na prawdziwej Ziemi (mętna Ziemia krążąca wokół karła G; linia niebieskozielona), które nie odpowiada fotochemicznie widmu TRAPPIST-1, odpowiadającemu przedindustrialnemu stanowi zachmurzenia Ziemi, które jest fotochemicznie zgodne z widmem TRAPPIST-1 i ma podobne chmury (ciemnoniebieska linia). Przy tym samym strumieniu powierzchniowym, samospójna przedindustrialna Ziemia wytwarza znacznie silniejsze cechy CH4 ze względu na większą obfitość atmosfery w sprzyjającym składzie chemicznym napędzanym widmem gwiazdowym TRAPPIST-1. Korzyści wynikające z emisji CO2 na naszej spójnej Ziemi są jedynie większe w wyniku potrzeby większej obfitości, aby zachować klimat umiarkowany. – Journal of Planetary Science

Naukowcy wspierani przez NASA ocenili możliwości Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST) w poszukiwaniu gazów w atmosferach planet, które mogą być oznakami życia.

Naukowcy wspierani przez NASA ocenili możliwości Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba (JWST) w poszukiwaniu gazów w atmosferach planet, które mogą być oznakami życia.

Zespół naukowców zbadał kompleksowy zestaw gazów biosygnałowych, które, jak się uważa, były obecne na Ziemi w różnych momentach historii planety. Następnie modelowali wpływ gwiazdy TRAPPIST-1 na podobne do Ziemi środowiska planet TRAPPIST-1 d i e i ustalili, czy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba będzie w stanie wykryć gazy biosygnałowe w tych atmosferach.

Wykorzystując do analizy tak szeroki zakres gazów, zespół był w stanie ustalić, czy Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba był w jakiś sposób zdolny do znajdowania oznak życia w atmosferze TRAPPIST-1 d i e w różnych warunkach; Od archeologicznych środowisk przypominających Ziemię z biosferą wytwarzającą siarkę lub metan, po współczesne środowiska przypominające Ziemię z dużą zawartością tlenu związanego z fotosyntezą.

Symulacje sugerują, że biologicznie wytwarzany tlen może być trudny do wykrycia za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba. Jednak przy wystarczającym czasie obserwacji teleskop kosmiczny może być w stanie zidentyfikować brak równowagi pomiędzy metanem i dwutlenkiem węgla, co może być oznaką życia zarówno w środowiskach przypominających starożytną, jak i współczesną Ziemię.

READ  Oszczędzające miejsce akcenty właścicieli nadały posiadłości świeże ustawienie na nabrzeżu

Zespół badawczy doszedł do wniosku, że w przypadku TRAPPIST-1 e sygnatura biologiczna metanu i dwutlenku węgla może utrzymywać się i być wykrywalna w atmosferach z tlenem i bez niego, co czyni go użytecznym, długoterminowym celem biosygnatury w obserwacjach Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba.

Możliwość wykrycia biosygnatur w układzie planetarnym TRAPPIST-1 za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa WebbaJournal of Planetary Science (otwarty dostęp)

Astrobiologia, astrochemia

Członek Explorers Club, były dyrektor/astrobiolog zajmujący się ładunkiem na stacji kosmicznej USA, zespoły egzotyczne, dziennikarz, alpinista, Synaesthete, Na’Vi-Jedi-Freman-Buddhist-mix, weteran ASL, Devon Island i Everest Base Camp (on/on ) 🖖🏻