Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polskie Towarzystwo Zakładów Sportowych ogłasza ramię inwestycyjne

Największa polska firma bukmacherska – STS Holding SA – twierdzi, że chce przeznaczyć 266 mln USD zebrane w pierwszej ofercie publicznej na inwestycje.

Spółka plany Inwestować w akcje notowane w Warszawie w sektorach technologii, e-commerce i nieruchomości, które zostaną uwzględnione 20% do 30% portfela firmy, według prezesa Mateusza Uruzeca.

Od lutego 2021 r. STS jest właścicielem pliku 45,8% rynku partner w Polsce. Firmą kieruje rodzina Juroszków, która przed jej wejściem na giełdę posiadała 100% akcji firmy.

  • Juroszeks posiada 10% udziałów zarządzających aktywami Skarbiec Holding SA i Quercus TFI SA.
  • Rodzina ma również udziały we Flutter Entertainment, Evolution AB i Better Collective – i szuka więcej Możliwości inwestycyjne w Stanach Zjednoczonych.
  • Mówi się, że firma nie może się doczekać Polska największa platforma e-commerce, Allegro, choć jego udziały spadły o 56% za sprawą wejścia Amazona na polski rynek.

„Szukamy celów w Europie Środkowej i Wschodniej, ale nie mamy niczego dokładnego na radarze”, powiedział Eurozik.

Juroszek nie oczekuje, że podmiot inwestycyjny będzie w pełni operacyjny pięć lat. Będzie też obejmować dywidendę od rodzinnego domu, firmy Atal SA. Oferta publiczna STS dała spółce dwukrotnie wyższą wartość niż Atal.

READ  Obejrzyj „Duet” z Eddiem Monsonem