Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski projekt CD poszukujący celów w zakresie fuzji i przejęć, aby stać się lepszym producentem gier

Warszawa (Reuters) – polski projekt CD powiedział we wtorek w oczekiwanej aktualizacji strategicznej, że stanie się jednym z trzech największych na świecie producentów gier wideo z celami fuzji i przejęć.

Twórca Cyberpunk 2077, jednej z najbardziej oczekiwanych i wyśmiewanych gier 2020 roku, zapowiedział również, że zamierza przekształcić swoje studio i zmienić sposób tworzenia nowych produktów, tak aby produkcja mogła rozpocząć się w 2022 roku na równi z wysokobudżetowymi grami AAA.

„Skupiamy się na zmianach na dużą skalę” – powiedział członek zespołu projektu CD Michael Novakovsky podczas telekonferencji.

Firma poinformowała również, że planuje pobrać bezpłatną zawartość do pobrania (DLC) dla Cyberbank w 2021 r., Ale nie podaje konkretnych dat ani liczby planowanych wydań.

Aktualizacja DLC i gry wieloosobowej Cyberbanku była szeroko oczekiwana zarówno przez inwestorów, jak i graczy, mając nadzieję, że Polskie Studio wymyśli plan naprawy gry, co było błędem, gdy została wydana w grudniu.

Nie przewiduje się ogłoszenia planów akwizycji. CD mówi, że kanadyjskie studio deweloperskie podpisało list, aby uchwycić cyfrowy krajobraz.

„Obecnie, podobnie jak w Kanadzie, skupiamy się głównie na wykorzystaniu naszej wiedzy technicznej” – powiedział Nowakowski.

Firma, która nie ujawniła wartości transakcji, powiedziała, że ​​współpracuje ze studiem deweloperskim z Vancouver od 2018 roku.

Zespół DigitalScapes zatrudnia „kilkunastu doświadczonych twórców gier” – powiedział CD Project.

„Obecnie najważniejszą informacją jest nabycie zakresów cyfrowych, które umożliwią Cyberbankowi rozszerzenie możliwości gry w trybie dla wielu graczy / online” – powiedział Magiz Keitlinsky, analityk Nobel Securities.

Cyberpunk 2077 z hollywoodzką gwiazdą Keanu Reevesem to najbardziej wyczekiwana gra z pierwszego CD projektu „Wiedźmin: Dziki Gon” z 2015 roku, którego sukces uczynił CD Projekt jedną z największych polskich spółek giełdowych o światowym uznaniu.

Akcje CD Project zamknęły się we wtorek na poziomie 217,9 slotów, w porównaniu z rekordowym poziomem 464,2 slotów sprzed premiery, pośród wyprzedaży wywołanej krytycznym problemem Cyberbunk. Firma jest obecnie wyceniana na około 22 miliardy dolarów.