Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski deweloper organizuje spotkanie łańcucha dostaw dla projektu morskiej energetyki wiatrowej o mocy 1,2 GW

Baltic Power, spółka odpowiedzialna za budowę pierwszej morskiej farmy wiatrowej PKN ORLEN i Northland Power w Polsce, organizuje kolejne spotkanie dla potencjalnych wykonawców zainteresowanych dołączeniem do łańcucha dostaw projektu.

PKN ORLEN i Northland Power wspólnie rozwijają morską farmę wiatrową o mocy 1,2 GW na polskim Bałtyku. Oczekuje się, że budowa rozpocznie się w 2023 r., a zakończy w 2026 r. w miejscu położonym około 23 km na północ od wybrzeża Morza Bałtyckiego, w pobliżu Chuqiu i Siba.

Uczestnicy spotkania zapoznają się ze szczegółowymi planami dla każdego z siedmiu pakietów instalacyjnych składających się na proces realizacji projektu, czyli pakietu turbin wiatrowych, pakietu fundamentowego, pakietu stacji morskich, pakietu stacji lądowych, pakietu kabli śródlądowych i eksportu. i transport.

Inwestowanie w morską energetykę wiatrową na Bałtyku to szansa na silny rozwój nowego sektora polskiej gospodarki. Grupa ORLEN, jako lider projektów morskiej energetyki wiatrowej, mocno angażuje się w angażowanie polskich firm w tego typu projekty. Będziemy dążyć do maksymalizacji zawartości lokalnej Baltic Power Farm, jednego z najszybciej poruszających się projektów w Polsce. Mamy nadzieję, że duże zaangażowanie lokalnych dostawców zachęci ich do aktywniejszej roli w kolejnych projektach planowanych przez grupę na Morzu Bałtyckim.” Powiedziała Daniel Obajik, Przewodniczący Rady Dyrektorów PKN ORLEN.

Podczas webinarium, które odbędzie się w dniach 30 listopada – 1 grudnia, uczestnicy zostaną również poinformowani o aktualnym stanie przygotowań i harmonogramie projektu, a także dowiedzą się więcej o partnerze projektu, kanadyjskiej korporacji Northland Power Corporation.

Konferencja będzie miała charakter warsztatowy, po każdej prezentacji nastąpi dyskusja i sesja pytań i odpowiedzi. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli również możliwość stworzenia własnej, unikatowej sekcji zawierającej prezentację ich firm: ich doświadczenia, orientację biznesową oraz dane kontaktowe do innych stron zainteresowanych nawiązaniem współpracy.

Baltic Offshore Wind Supply Chain Meeting 2021 jest kontynuacją dialogu z polskimi firmami zainicjowanego przez PKN ORLEN w 2020 roku. Pierwsze spotkanie zgromadziło blisko 400 przedstawicieli z 273 firm, dając im możliwość zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem projektów, zakupów, działalność i plany Rozwój morskich projektów wiatrowych w Grupie ORLEN.

READ  Jak potoczyły się wydarzenia ostatniego dnia Peugee Queen w rejonie Houston

Ogromnym sukcesem okazał się formularz rejestracyjny dla firm zainteresowanych współpracą przy projekcie, który został udostępniony na naszej stronie w zeszłym roku. Mamy świadomość, że niektórzy potencjalni główni wykonawcy poszczególnych pakietów instalacyjnych wykorzystali swoje zasoby, aby połączyć się z wybranymi polskimi firmami. Chcąc zintensyfikować dialog między firmami, postanowiliśmy zorganizować poniższe wydarzenie w formacie, który wzmocni interakcję między jego uczestnikami. Jako właściciel projektu pragniemy zapewnić jak najlepsze warunki do rozmów i tworzenia więzi biznesowych” Powiedziała Jarosław Broda, Prezes Zarządu Administracji Energetycznej w regionie bałtyckim.