Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska zawiesza główny tymczasowy szpital Kovit – pierwsza wiadomość

Szczepienia będą kontynuowane w National Ground, a szczepienia będą się odbywać zgodnie z zaplanowanymi terminami.
Rodek Pietruska / BAP

Szpital Kovit na Stadionie Narodowym w Warszawie będzie zamknięty od niedzieli – powiedział szef Kancelarii Premiera Mike Djorsik.

Zlokalizowany na granicy największego stadionu w Polsce szpital jest głównym prowizorycznym szpitalem używanym w kraju do walki z koronawirusem.

Zawieszenie jego działalności jest oznaką widocznego sukcesu programu szczepień, który przyczynił się do masowego zmniejszenia wskaźników zakażeń.

„Ostatni pacjent zostanie wypisany w tę niedzielę z prowizorycznego szpitala na terenie National Grounds, a szpitalna operacja zostanie zawieszona” – powiedział w środę Mike Dvo சிக் k.

Dvo சிக் k powiedział, że był to pierwszy prowizoryczny szpital zbudowany w Polsce podczas epidemii Govt-19.

„W ciągu 12 dni od decyzji premiera Mattusa Moraviskiego szpital został wybudowany i przekazany Szpitalowi MSWiA w Warszawie.

W szpitalu, który pełni również funkcję ośrodka szczepień, leczono łącznie ponad 1800 pacjentów, a do tej pory na jego terenie przeprowadzonych zostało ponad 250 000 pacjentów.

W międzyczasie MSW napisało na Twitterze, że punkt szczepień będzie nadal działał na terenie kraju, a szczepienia będą się odbywały zgodnie z zaplanowanymi terminami.

Informacja ta została później opublikowana na oficjalnym rządowym serwisie internetowym gov.pl.

Ale nawet jeśli szpital zostanie częściowo usunięty, większość infrastruktury pozostanie na miejscu, jeśli sytuacja epidemiczna się pogorszy, powiedział Dvo சிக் k.

Od momentu otwarcia stadion Stadium Hospital spotkał się z poważną krytyką, a jego przeciwnicy twierdzili, że jest on niewykorzystany i oferuje niewielki zwrot z zainwestowanych w niego dużych kwot.

Według dwóch posłów opozycyjnego Sojuszu Obywatelskiego (MO), Darius Joszky i Michael Schreiber, którzy w styczniu dokonali przeglądu polityki rządu Govt-19 w ramach obowiązków parlamentarnych, przebudowali Stadion Narodowy w Warszawie na tymczasowy szpital Kovit-19. 18 mln zł (3,98 mln).

Zwracają również uwagę, że koszt obejmuje przywrócenie nieruchomości do pierwotnego stanu lub bieżące koszty eksploatacji.

READ  100 000 ukraińskich uchodźców znajduje pracę w Polsce - EURACTIV.com