Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata po tym, jak Lewandowski i Zieliński pokonali Szwecję |  Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022

Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata po tym, jak Lewandowski i Zieliński pokonali Szwecję | Eliminacje do Mistrzostw Świata 2022

Robert Lewandowski i Piotr Żeliński strzelili gola w drugiej połowie, gdy Polska pokonała Szwecję 2:0 w fazie play-off finału mundialu w Katarze.

Polak z młodzieńczym zacięciem walczył o kontrolę nad Szwedami, ale ostatecznie Lewandowski i jego koledzy z drużyny wykorzystali błędy kibiców dzięki swojemu doświadczeniu.

Po ucieczce z drżącego startu Szwecja szybko wrosła do gry, z Emilem Forsbergiem na czele, ale w 19. minucie Wojciech Schseny w 19. minucie wycofał piłkę do rzutu rożnego, by w pierwszym meczu serii doskonałych służy.

Jeden niezręczny błąd popełniony przez Jespera Karlstroma polegał na tym, że przed meczem skrzydłowy dwukrotnie zbliżył się do siebie i zmierzył się z gospodarzem Dejanem Kulosevskym. Szwedzki pomocnik źle wykorzystał rzut w pole karne na początku drugiej połowy, a na boisko został sprowadzony zmiennik Polski Kresekors Kryzhovic, a sędzia Daniel Orzado od razu wskazał cel.

Polski kapitan Lewandowski awansował i posłał Robina Olsona na złą ścieżkę, zanim strzelił swojego 75. gola w reprezentacji do swojej siatki z rzutu z niskiej bramki.

Szwecja ostrożnie wiał wiatr i leciała do przodu, Szczęsny mądrze wylądował z powrotem, aby zmusić Forsberga, a Victor Lindelof posłał wynikowy róg częściowo szeroko z głową obserwacyjną.

Szybka porada

Jak mogę zapisać się do otrzymywania alertów o ważnych wiadomościach sportowych?

Pokazać

• Pobierz aplikację Guardian ze sklepu iOS App Store na iPhone’y lub wyszukaj „The Guardian” w sklepie Google Play na telefony z systemem Android.
  • Jeśli masz już aplikacje Guardian, upewnij się, że masz najnowszą wersję.
  • W aplikacji Guardian stuknij żółty przycisk w prawym dolnym rogu, następnie Ustawienia (ikona koła zębatego), a następnie przejdź do Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia z gier.

Dzięki za komentarz.

Kiedy Szwedzi byli na skraju zdobycia bramki, w 73. minucie kombinacja Christophera Olsena i Marcusa Danielsona wpadła do siatki na pobliski słupek, pozwalając Jilinsky’emu strzelić gola.

Szwedzi na ostatnie 10 minut sprowadzili z ławki swojego rekordzistę Sladena Ibrahimovica, ale polska obrona była zdeterminowana przed tłumem, który potrafił utrwalić swoje miejsce w finale Pucharu Świata.

READ  Lider NATO nazywa sytuację na granicy białorusko-polskiej „głęboką troską”