Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska Telewizja Polsat korzysta z wiodącego sprzętu testowego dla najnowszej generacji 4K HDR IP OB

Telewizja Polsat, jedna z największych polskich firm medialnych, wybrała wiodące referencyjne generatory sygnału oraz hybrydowe narzędzia testowe i pomiarowe IP/SDI do niedawno ukończonej ciężarówki z zewnętrzną kamerą transmisyjną 4K HDR IP. Narzędzia są dostarczane przez Leader Channel Partner 4Vision.

„Ten nowy pojazd to potężna, elastyczna zdolność produkcyjna do rejestrowania wydarzeń rozrywkowych i sportowych w rozdzielczości HD-HDR i UHD-HDR” Paul Villa, kierownik projektu 4Vision. Narzędzia testowe Sony Leader LV5600 i LV7600 SR Live obsługują przepływy pracy HDR i praktyki operacyjne.Mogą analizować i wyświetlać nieprzetworzone dane SR Live, dzięki czemu produkcja zapewnia prawidłowe skonfigurowanie wszystkich źródeł HDR i produktów do konwersji SDR.Modele LV5600 i LV7600 mogą również wyświetlać różne materiały HDR charakterystyka transmisji z przebiegiem, zasięgiem wektora i obrazem.”

14-metrowy pojazd jest zgodny z najnowszymi standardami SMPTE ST 2059, SMPTE 2110, SMPTE 2022 i AMWA NMOS, umożliwiając interoperacyjność z obecnymi i przyszłymi systemami, które Telewizja Polsat zbuduje wokół tej ciężarówki. Zawiera najnowszą technologię Leader, w tym generator synchronizacji wideo LT4610 IP/SDI, monitory przebiegów LV5600 IP/SDI, rasteryzator LV7600 i moduł zmiany awaryjnej LT4448. Wyświetlacze falowe LV5600 są zintegrowane z pozycjami geometrii wizyjnej, a także z czerpakiem LV7600 dla odpowiedzialnego inżyniera.

Dodaje: „Pojazd OB zbudowany w oparciu o technologię IP jest dla nas, jako jednego z największych producentów treści wideo w Polsce, bramą do zupełnie nowej dziedziny technologii produkcji” Jacek Sierpiński, odpowiedzialny za projekt ciężarówki 4K HDR IP OB z Telewizji Polsat. „W tym ekscytującym wyzwaniu cieszymy się, że mamy pomocną dłoń wiodącej firmy, która wykazała silne zaangażowanie w rozwój technologii IP wraz ze swoimi standardami”.

Generator synchronizacji wideo Leader LT4610 IP i SDI zostanie użyty do stworzenia tradycyjnej czarnej / trzypoziomowej synchronizacji i odniesienia PTP. Sygnały te pozostają zablokowane, nawet jeśli utracone zostanie zewnętrzne odniesienie GPS. Moduł przełączania awaryjnego LT4448 zwiększa elastyczność tradycyjnych referencji SDI, dźwięku i najlepszego algorytmu zegara głównego PTP.

READ  Unia Europejska zgadza się na ustalenie pułapu cen rosyjskiej ropy po zielonym świetle dla Polski

„Możliwość monitorowania IP i SDI w jednym środowisku testowo-pomiarowym to ogromna zaleta” – dodaje. Kevin Salvege, wiodący dyrektor ds. inżynierii sprzedaży w Europie. Zespoły zajmujące się produkcją transmisji mają duże doświadczenie z urządzeniami testowymi opartymi na SDI. Monitor rastrowy LV5600 i LV7600 może wyświetlać jednocześnie źródła wideo IP i SDI. Zapewniają te same zasoby monitorowania i pomiarów niezależnie od tego, czy sygnał wideo to IP czy SDI. Zapewnia również personelowi inżynierskiemu narzędzia potrzebne do monitorowania i analizowania aktywności sieci IP”.

Załoga ciężarówki 4K HDR IP OB ma również dostęp do CINEZONE firmy Leader, która wykorzystuje spektrum kolorów do przedstawiania wartości luminancji. Poziomy luminancji można szybko potwierdzić bez konieczności przedstawiania fal. Poziomy powyżej regulowanego maksimum są wyświetlane na biało, światła na czerwono, średnie na zielono, cienie na niebiesko, a poziomy poniżej regulowanego minimum na czarno. CINEZONE wykrywa również różnice w poziomach luminancji w ciemnych obszarach.