Polska i Senegal zapewniają miejsca na Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze

Warszawa: Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata FIFA po raz dziewiąty w historii i po raz drugi z rzędu po pokonaniu u siebie Szwecji 2:0 w barażach. Kapitan i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski otworzył wynik dla gospodarzy rzutem karnym w 49. minucie, a pomocnik Peter Zelensky wyrównał 2:0 po błędzie defensywy w 72. minucie.

„Bravo White Red! Polacy jadą do Kataru z podniesioną głową! Ogromny sukces po bardzo dobrym meczu! Zasłużone zwycięstwo! Duma! Dziękuję!!!” Prezydent Polski Andrzej Duda napisał na Twitterze swoje szczęście po meczu we wtorek wieczorem.

Senegal zakwalifikował się do Mistrzostw Świata po raz trzeci w swojej historii i po raz drugi z rzędu, po pokonaniu Egiptu w rzutach karnych w meczu play-off.

Po przegranym pierwszym meczu 1-0 Senegal wygrał rewanż z takim samym wynikiem dzięki bramce Boulay Dia. Ponieważ obie drużyny nie mogły strzelić kluczowego gola, mecz zakończył się rzutami karnymi, gdy Senegal wygrał 3-1.

Senegal pokonał także Egipt w rzutach karnych, aby w lutym wygrać swój pierwszy Puchar Narodów Afryki.

Tymczasem Algierii nie udało się zakwalifikować do Mistrzostw Świata po przegranej 2:1 z Kamerunem. Gol Karla Toko Ekambi’ego w doliczonym czasie gry dla Kamerunu zabił nadzieje Algierii, która była zaledwie kilka minut przed kwalifikacjami po strzeleniu gola Ahmeda Touby w 118. minucie, który uniemożliwił zdobycie gola w pierwszej połowie dla napastnika Bayernu Monachium, Erica Maxime’a Choupo-Moting.

Algieria wygrała 1:0 na wyjeździe w pierwszym meczu cztery dni temu w Duali, ale straciła bilet do Kataru po golach na wyjeździe po remisie 2:2 w dwumeczu.

Kamerun dołączy do Ghany, Senegalu, Maroka i Tunezji, aby reprezentować Afrykę na Mistrzostwach Świata w 2022 roku.