Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Polska, Senegal bezpieczne bilety do Kataru

Warszawa, 30 marca (Eance) Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata FIFA po raz dziewiąty w historii i po raz drugi z rzędu po pokonaniu u siebie Szwecji 2:0 w barażach. Kapitan i napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski otworzył wynik dla gospodarzy rzutem karnym w 49. minucie, a pomocnik Peter Zelensky wyrównał 2:0 po błędzie defensywy w 72. minucie.

„Bravo White Red! Polacy jadą do Kataru z podniesioną głową! Ogromny sukces po bardzo dobrym meczu! Zasłużone zwycięstwo! Duma! Dziękuję!!!” Prezydent Polski Andrzej Duda napisał na Twitterze swoje szczęście po meczu we wtorek wieczorem. FIFA World Cup 2022: Które drużyny zakwalifikowały się do megawydarzenia w Katarze, a które nie, sprawdź pełną listę!

Senegal zakwalifikował się do Mistrzostw Świata po raz trzeci w swojej historii i po raz drugi z rzędu, po pokonaniu Egiptu w rzutach karnych w meczu play-off. Po przegranym pierwszym meczu 1-0 Senegal wygrał rewanż z takim samym wynikiem dzięki bramce Boulay Dia. Ponieważ obie drużyny nie mogły strzelić kluczowego gola, mecz zakończył się rzutami karnymi, gdy Senegal wygrał 3-1. Senegal pokonał także Egipt w rzutach karnych, aby w lutym wygrać swój pierwszy Puchar Narodów Afryki.

Tymczasem Algierii nie udało się zakwalifikować do Mistrzostw Świata po przegranej 2:1 z Kamerunem. Gol Karla Toko Ekambi’ego w doliczonym czasie gry dla Kamerunu zabił nadzieje Algierii, która była zaledwie kilka minut przed kwalifikacjami po strzeleniu gola Ahmeda Touby w 118. minucie, który uniemożliwił zdobycie gola w pierwszej połowie dla napastnika Bayernu Monachium, Erica Maxime’a Choupo-Moting. Cristiano Ronaldo świętuje, że Portugalia zapewniła sobie eliminacje do Mistrzostw Świata 2022 po pokonaniu Macedonii Północnej.

Algieria wygrała 1:0 na wyjeździe w pierwszym meczu cztery dni temu w Duali, ale straciła bilet do Kataru po golach na wyjeździe po remisie 2:2 w dwumeczu. Kamerun dołączy do Ghany, Senegalu, Maroka i Tunezji, aby reprezentować Afrykę na Mistrzostwach Świata w 2022 roku.

READ  Polska vs Angola, przewidywania i najlepsze typy

(Powyższa historia pojawiła się po raz pierwszy 30 marca 2022 r. o godzinie 13:00 czasu IST. Aby uzyskać więcej wiadomości i aktualizacji dotyczących polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia, zaloguj się na naszej stronie internetowej Latestly.com).