Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska homologacja dokowa jest ciągle kwestionowana

Polska homologacja dokowa jest ciągle kwestionowana

Polska – Jacob Leggy otrzymał podziękowanie na wtorkowym spotkaniu zarządu ds. planowania za wyjaśnienie swojego sprzeciwu wobec tymczasowego trzeciego doku, który został utworzony w Cindy’s Toxide Restaurant w Middle Range Bond w zeszłym roku.

Lizzie zakwestionowała ważność zgody udzielonej Cindy Robbins na budowę doku, który pomieści 22 dodatkowe pokłady łodzi na brzegach restauracji, począwszy od lipca 2021 roku.

Liege argumentuje, że tymczasowa konstrukcja usunięta po sezonie żeglarskim narusza standardy miasta i buduje trzeci dok: „Więcej niż jeden statek, dok, nabrzeże lub podobna konstrukcja nie wystaje poniżej normalnej linii wysokiego poziomu wody. Dozwolone w jednym miejscu w obrębie ciała lub bagna; Jeżeli pojedyncza działka ma co najmniej dwukrotnie większą powierzchnię przybrzeżną, jak określono w sekcji 507.2, można zezwolić na drugi system, który może pozostać do momentu dalszego podziału działki.”

Strażnik kodeksu miejskiego, Scott Neal, powiedział mu: „Aprobata została oparta na przypisach, które odnoszą się do marin”.

22 kwietnia, na Main Street (Route 26) w Polsce, naprzeciwko restauracji Cindy’s Toxide, doki są gotowe do wpuszczenia do wody przy brzegu stawu Middle Range. Russ Tillingham / Sun Journal

Przypis dotyczący Mariny stwierdza: „Po zaakceptowaniu tego kodeksu wyłączna własność Mariny może rozszerzyć się na obszar Marina Lot”.

„Ten przypis dotyczy tylko strefy przybrzeżnej” – powiedział Lodge zarządowi projektu.

Reklama

Lodge dodał: „Wiele razy mówiono mi, że nieruchomość nigdy nie była częścią strefy przybrzeżnej, więc zastanawiam się, jakie standardy zostały zastosowane”.

Mike Morse z Morse Environmental, aplikacji dla stoczni, powiedział Radzie Planowania w czerwcu 2020 r., że „regionalne standardy Shoreland nie mają szczególnego zastosowania do tego projektu”.

James Porter, współprzewodniczący zespołu projektowego, powiedział: „My (dok) zostaliśmy uznani za przedłużenie”, ponieważ teren jest co najmniej 250 stóp w poziomie. „Więc ten projekt jest w nim, więc zgodnie z warunkami Strefy Przybrzeżnej i… pod tym przypisem (mariny) rozpoznajemy, o czym mówiłeś”.

READ  Polskie media podały, że szef policji wystrzelił z prezentowanego przez Ukrainę granatnika

Lodge sprzeciwił się, że wieś z posiadłością została wyznaczona w jednej strefie, a nie w ograniczonych strefach mieszkaniowych lub ograniczonych strefach biznesowych.

Strefy te są cytowane w Comprehensive Land Use Index i dotyczą „Zagospodarowania przestrzennego na obszarze Shoreland”.

Wykres zatytułowany „Schedule of Land Use in the Shoreland Area” kategoryzuje wszystkie czynności związane z użytkowaniem gruntów.

Reklama

Są one wskazane w tabeli, które „muszą być zgodne ze wszystkimi normami aplikacyjnymi w tym kodeksie, rozdziale i sekcji”.

Ta tabela ma stopkę Marina.

Porter powiedział, że przystań w restauracji Cindy’s Doxide jest taka sama jak istniejąca przystań.

„Rozpoznaliśmy, co było tutaj (wskazując na obszerną książkę kodów użytkowania gruntów)” – powiedział. „Jeśli masz inną interpretację ofiary, istnieje rozwiązanie, aby o tym porozmawiać”.

„Nie muszę iść do sądu, aby uzyskać odpowiedzi na proste pytania” – powiedział Ledge.

Porter odpowiedział: „Po raz kolejny przyjęliśmy to, ponieważ wierzyliśmy, że wszystko, co powiedziałem, jest słuszne, że należy to zrobić, że należy to zrobić”, jak stwierdzono w książce Comprehensive Land Use Code.

Reklama

Robbins otrzymał zgodę na dok w lipcu 2020 roku od zespołu projektowego.

Izba Odwoławcza odmówiła wysłuchania argumentów Lodge, ponieważ złożył skargę, która przekroczyła termin, wskazując, że Izba nie mogła zweryfikować kwalifikacji terenu zatwierdzonego przez Radę Planowania.

Lodge skontaktował się później z Agencją Ochrony Środowiska stanu Maine, aby dowiedzieć się, że prawo plażowe zostało przeoczone przy udzielaniu pozwolenia Cindy’s Toxide.

Po spotkaniu Ledge powiedział: „Jeżeli dojdzie do gruntu, odnotuję nieprawidłowość”.

Cindy Robbins nie uczestniczyła w spotkaniu osobiście.

Mark Bose, dyrektor generalny Poland Springs Resort, do którego należy również Robbins, był obecny, ale nie było żadnego publicznego komentarza.

Reklama


Skorzystaj z poniższego formularza, aby zresetować hasło. Po przesłaniu adresu e-mail konta wyślemy Ci e-mail z kodem resetowania.

„Poprzedni