Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska grupa skarbowa nie zdołała dostarczyć

Kobieta stoi w szafce InPost z paczką ASOS u jej stóp w Hackney, Londyn, Wielka Brytania, 26 stycznia 2021 r.

LONDYN, 17 listopada (Reuters) – Bykom e-commerce w Polsce pokazano czerwoną flagę. InPost (INPST.AS), który zarządza skrytkami używanymi przez osoby odbierające paczki zamówione online, w środę obniżony Jego prognoza sprzedaży, ponieważ e-commerce nie rozwija się tak bardzo, jak oczekiwano. Firma spodziewa się teraz przychodów w tym roku, w tym nowo nabytego francuskiego biznesu Mondial Relay, z 5,6 mld zł do 5,8 mld zł, w porównaniu z wcześniejszymi prognozami 5,9 mld zł do 6,2 mld zł.

To zawsze niepokojące, kiedy firmy obniżają swoje prognozy pod koniec roku. Poza tym niewiele jest oznak szerszego spowolnienia. Allegro (BNDT.PK), warta 11 miliardów dolarów grupa e-commerce w Polsce, w tym miesiącu wzmiankowany Skok o prawie 20% wartości towarów sprzedawanych na jego platformie. InPost nadal spodziewa się wzrostu przychodów w całym roku o co najmniej 37% przed przejęciami. Akcje spółki, które wielokrotnie były notowane poniżej początkowej ceny oferty publicznej wynoszącej w tym roku 16 euro, spadły w środę rano o 13% do 12,7 euro. Uwzględniając zadłużenie, szacuje się, że w tym roku prognozy przychodów są 5,7 razy niższe. Inwestorzy mogą poprosić prezesa Raviego Brzoskę o lepsze wyjaśnienie. (autor: Dasha Afanasyeva)

na Twitterze http://twitter.com/breakingviews

Wezwania kapitałowe — więcej krótkich informacji na temat globalnych finansów:

Australijski pożyczkodawca rozbija wielokrotny boom mieszkaniowy CZYTAJ WIĘCEJ

CalPERS Playbook stworzy nowe srebrne podszewki CZYTAJ WIĘCEJ

Rozwód w Nowym Jorku łączy najdroższe dzieła sztuki z kupującymi Czytaj więcej

Szwajcar dołącza do europejskiej podróży hydraulika na wolnym pasie CZYTAJ WIĘCEJ

Podróż Jimmy’ego Dimona do Hongkongu odbywa się w obu kierunkach Czytaj więcej

Montaż przez Petera Tal Larsena i Karen Cook

Reuters Breakingviews jest wiodącym na świecie źródłem informacji finansowych na potrzeby ustalania programu. Jako marka komentarzy finansowych Reuters analizujemy historie wielkich firm i gospodarki, które rozwijają się każdego dnia na całym świecie. Globalny zespół prawie 30 reporterów z Nowego Jorku, Londynu, Hongkongu i innych dużych miast dostarcza analizy eksperckie w czasie rzeczywistym.

READ  Rynek sprzedaży maszyn do polerowania butów

Zarejestruj się na bezpłatną wersję próbną naszej pełnej usługi pod adresem https://www.breakingviews.com/trial Śledź nas na Twitterze Umieść tweeta i dalej www.breakingviews.com. Wszystkie wyrażone opinie są opiniami autorów.