Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Poland Spring właściciel Connecticut kupuje nową spółkę wodociągową

STAMFORD – BlueTriton Brands, który obejmuje polski Springwater w swoim portfolio, ogłosił w tym tygodniu przejęcie Saradoka Springwater Co., co wydaje się być jej pierwszym przejęciem od czasu sprzedaży firmy obecnym właścicielom.

Saratoga Spring z siedzibą w stanie Nowy Jork została ogłoszona przez Nestle około ośmiu miesięcy po sprzedaży BlueTriton One Rock Capital Partners i Metropoulos & Co za 4,3 miliarda dolarów.

„Saratoga Spring Water Co. Z przyjemnością witamy rodzinę BlueTriton w jej produktach ”- powiedział Tony W. Lee, partner zarządzający i członek zespołu BlueTriton, One Rock Capital Partners. „Jako lider w segmencie premium Springwater, SSWC Business pomaga nam poszerzać ofertę naszych marek i uzyskiwać dostęp do krajowego rynku napojów wysokiej jakości, który przyczynia się do strategicznego wzrostu i sukcesu Blue Triton”.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.


Saratoga Springwater jest sprzedawana w całych Stanach Zjednoczonych, oferując swoje produkty klientom z branży hotelarskiej i detalicznej.

„Mamy nadzieję, że przywództwo i zasoby Blue Triton pozwolą utrzymać produkty SSWC w fazie rozwoju, jednocześnie umożliwiając firmie dalsze wytwarzanie najwyższej jakości produktów premium, jakie znamy” – powiedział Adam Madcor, dyrektor generalny i jedyny partner Saratoga Spring. „Nie możemy się doczekać naszego partnerstwa z Blue Triton, który podziela wieloletnią filozofię naszego zaangażowania, misji i usług oraz odpowiedzialności korporacyjnej”.

Jako jedna z największych firm napojowych w Ameryce Północnej, BlueTriton zarządza portfolio, które obejmuje Polish Spring i inne regionalne marki wody butelkowanej, w tym Deer Park, Oserka, Ice Mountain, Zebrils i Aroheid, a także Pure Life i Splash Lines. Międzynarodowe marki wody premium Perrier, S.Pellegrino i Acqua Panna należące do Nestle nie są objęte sprzedażą One Rock i Metropoulos & Co.

READ  Bosch zbuduje fabrykę pomp ciepła w Dobromyers w Polsce

Kilka dni po sprzedaży firma ogłosiła, że ​​Nestl Waters zmieni nazwę z Ameryki Północnej na Blue Triton. Według przedstawicieli firmy Triton odnosi się do boga morza w mitologii greckiej, podczas gdy niebieski reprezentuje wodę.

W lipcu George Mesquida został ogłoszony nowym dyrektorem generalnym Blue Triton. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Johnson & Johnson & Procter & Gamble.