Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polak, który zszedł na brzeg pontonem ze Sri Lanki, został aresztowany

Ćennaj: Obywatel polski wylądował w niedzielę w pobliżu Point Kalimere na wybrzeżu Tamil Nadu w gumowej łodzi ze Sri Lanki i został aresztowany. Po wylądowaniu porzucił ponton i uciekł, ale policja aresztowała go na podstawie informacji miejscowych. Cudzoziemiec został zidentyfikowany jako Matuszewski Władysław Franciszek, lat 40.

Powiedział policji, że pojechał na Sri Lankę jako turysta w 2019 roku i później tam został. Po kryzysie gospodarczym i przewrotach politycznych nielegalnie wjechał do Indii drogą morską z zamiarem powrotu do ojczyzny.

Według policji Franciszek wszedł do pobliskiego rezerwatu leśnego, aby uniknąć wykrycia. Kiedy jednak wieczorem wyszedł z lasu, zauważyli go miejscowi rybacy i zawiadomili policję. Aresztowany powiedział policji, że jedzie do Chennai, aby wypłacić pieniądze z bankomatu.

Urzędnicy Marynarki Wojennej i Straży Przybrzeżnej również dotarli do miejsca, w którym wylądował na pontonie i przeprowadzili dochodzenie wraz z wyższymi funkcjonariuszami policji, w tym zastępcą nadinspektora policji (Thanjavur Range) Kayalvizhi.

Policja poinformowała również polską ambasadę o aresztowaniu jej obywatela.

Matuszewski został zatrzymany na podstawie przepisów ustawy o cudzoziemcach i ustawy o paszportach.


READ  ZEA wysyłają żywność i środki medyczne, aby pomóc ukraińskim uchodźcom w Polsce