Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Platforma technologiczna dla ciężarówek Eurowag kupuje polskiego rywala za 265 mln funtów po rezygnacji dyrektora finansowego

wtorek 25 października 2022 16:25

Eurowag zamierza kupić polską firmę programistyczną Inelo za 306 milionów euro (265 milionów funtów), aby umocnić kontrolę nad rynkiem kraju. (Zdjęcie/Eurowag)

Platforma technologiczna dla ciężarówek Eurowag zamierza kupić polską firmę programistyczną Inelo za 306 mln euro (265 mln funtów), aby umocnić swoją dominację na rynku krajowym.

Eurowag z siedzibą w Pradze powiedział, że dodatkowe 12,5 miliona euro może zostać wypłacone Inelo w zależności od wyników za rok kończący się 31 grudnia.

„Ta strategicznie ważna transakcja nie tylko zapewnia Eurowagowi dodatkowy zakres, ale także znacznie przybliża nas do realizacji naszej ambicji dostarczenia w pełni zintegrowanej platformy cyfrowej klientom z sektora komercyjnego transportu drogowego” – powiedział dyrektor generalny Martin. Fohanki.

Firma poinformowała, że ​​umowa zapewni dodatkowe 87 000 ciężarówek do sieci Eurowag, wzmacniając jej pozycję na rynku Europy Wschodniej.

Wiadomość ma formę Wystawione w Londynie Eurowag poinformował, że jego wyniki finansowe pozostają zgodne z oczekiwaniami zarządu.

Zapowiedział również odejście prezes Magdaleny Bartos po trzech latach u steru firmy.

„Magda pozostawia firmę w dobrej pozycji do dalszego rozwoju i osiągania swoich celów. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w jej przyszłych przedsięwzięciach” – dodał Fohanka.

W ciągu dziewięciu miesięcy do końca września organiczne przychody netto grupy wzrosły o 19,2 procent w stosunku do poziomu z ubiegłego roku, podczas gdy roczny wzrost wzrósł o 23,1 procent, do 178,8 mln euro.

Czeska firma obawia się jednak „zwiększonego ryzyka i niepewności” w wyniku wpływu wojny na Ukrainie na gospodarkę UE.

READ  UV Nail Gel Polish Perspektywy rynku ujawniają atrakcyjne możliwości w latach 2021-2026