Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Oto jak podróże kosmiczne stały się częścią branży turystycznej

Spełniło się futurystyczne marzenie, a chętni odkrywcy wkrótce będą mogli podróżować w kosmos i z powrotem oraz ponownie wyobrazić sobie „ostateczną granicę” podróży z perspektywy kosmicznej.

perspektywa kosmiczna Stworzony przez małżonków Jane Poynter i Tappera McCalluma, ekspertów od podróży kosmicznych i przedsiębiorców. Ich celem z perspektywy kosmicznej było ułatwienie podróży kosmicznych ludziom, którzy nie są astronautami.

Reklama

modne teraz

Do 2024 roku jego cel zostanie wreszcie osiągnięty, oferując gościom miejsce w luksusowym, luksusowym balonie kosmicznym za 125 000 USD. Balon kosmiczny zabierze do ośmiu pasażerów w kosmos, wystarczająco wysoko, aby zobaczyć krzywiznę Ziemi i słońca, które wschodzą w niektórych częściach świata.

perspektywa kosmiczna
Taber McCallum i Jane Poynter, współzałożyciele i dyrektorzy generalni Space Perspective. (Obraz z perspektywy kosmicznej)

„Nie zabieramy wszystkich w kosmos statkiem rakietowym: nie ma rygorystycznego szkolenia, nie ma wysokich sił przeciążeniowych z zaledwie kilkoma minutami na wyjrzenie przez okno. Jesteśmy czymś więcej niż tylko zamiennikiem rakiet – jesteśmy doświadczeniem jako łatwe i wygodne jak latanie samolotem. To przyjemny czas trwania podróży. Sześć godzin z niespotykanymi widokami w wygodnej, kompaktowej kapsule napędzanej balonem kosmicznym wystarczająco dużym, aby zmieścić się na boisku piłkarskim, takim samym typem balonu kosmicznego NASA latał tysiąc razy na przestrzeni lat, a to zajęło dr Alanowi Eustusowi rozgrzewkę w 2014 r. przed rekordowym nurkowaniem w kosmos.

Całe doświadczenie, w tym start i lądowanie, zajmuje około sześciu godzin i jest mniej obciążające fizycznie i bezpieczniejsze niż zwykłe loty kosmiczne, ponieważ nie wykorzystuje napędu ani paliwa kosmicznego. Z tego powodu balony kosmiczne są również neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Kapsuły są ponownie wykorzystywane w lotach, ale balony kosmiczne są używane raz, a następnie poddawane recyklingowi.

„Space Perspective zapewnia bardzo bezpieczny sposób na podróż w kosmos. Nasz zespół był odpowiedzialny za niektóre z najbardziej niezwykłych osiągnięć w dziedzinie innowacji i eksploracji kosmosu w ostatnich latach. Nasza starannie dobrana i doświadczona załoga napędzała, rozwijała lub obsługiwała wszystkie ludzkie balony kosmiczne lotów na przestrzeni 50 lat” – powiedział Poynter w przeszłości”. „Nasza technologia nie tylko została sprawdzona, ale została przyjęta przez innych, w tym przez NASA i armię amerykańską. Najlepsze praktyki projektowe i inżynieryjne oraz przepisy FAA są przyjmowane wraz z planem awaryjnym dla każdego scenariusza. W kapsule znajduje się pilot oraz asystenta na ziemi, który w razie potrzeby może również sterować statkiem kosmicznym.

READ  Pionierski projekt Share Space ma na celu przekształcenie dróg wiejskich w bardziej atrakcyjne ścieżki do aktywnego podróżowania

Drugi balon kosmiczny firmy, Neptune One, pomyślnie zakończył swój pierwszy lot testowy, wznosząc się z lotniska i portu kosmicznego Space Coast, sąsiadującego z Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego NASA. Space Perspective planuje przeprowadzić więcej lotów testowych do 2023 roku, a następnie rozpocząć przewożenie gości w 2024 roku, dzięki czemu turystyka kosmiczna stanie się teraźniejszością. Każdy lot testowy i prawdziwy lot będzie również przeprowadzał eksperymenty w kosmosie.

perspektywa kosmiczna
Widok z wnętrza statku kosmicznego Neptun. (Obraz z perspektywy kosmicznej)

Poynter przewiduje, że chęć podróży kosmicznych będzie napędzać wykładniczo wzrost perspektywy kosmicznej: „W ciągu trzech do pięciu lat od pierwszego lotu komercyjnego w 2024 r. spodziewamy się obsługiwać 500 lotów rocznie z miejsc na całym świecie. jest całkowicie na tworzeniu niesamowitych doświadczeń klientów. Doświadczenie Space Perspective spełnia marzenie wielu osób o wejściu w kosmos. To pozycja na liście życzeń, w wielkich proporcjach, a naszym celem jest zapewnienie naszym klientom bezprecedensowego dostępu do przestrzeni. „

Chociaż do naszej międzygwiezdnej podróży dzielą nas jeszcze trzy lata, ci, którzy kupią bilety, mają teraz dostęp do ważnych wydarzeń w społeczności Space Explorer. Rezerwacje zostały otwarte w zeszłym tygodniu, 23 czerwca 2021 r.

„Podczas gdy nasze pierwsze loty komercyjne są planowane na 2024 r., podróż w kosmos zaczyna się od nas. Nie trzeba dodawać, że nasza społeczność eksploratorów kosmosu zyskuje wyłączny dostęp do ważnych wydarzeń, takich jak ważne odsłonięcia, takie jak projekt wnętrza statku kosmicznego” Poynter powiedziany. „Planujemy również wydarzenia tylko dla zaproszonych w ekskluzywnych lokalizacjach, aby nasi odkrywcy mogli się spotkać i nawiązać kontakty z innymi odkrywcami kosmosu i astronautami NASA, które przetrwają całe życie. Zaprosimy ich również na wycieczki za kulisy NASA Kennedy Space Center oraz naszą siedzibę główną i zakład produkcyjny statków kosmicznych, gdy zostanie otwarty. W przyszłym roku”.

READ  Bengaluru jest gospodarzem spotkania liderów gospodarki kosmicznej

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową perspektywa kosmiczna.