Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Odporne Kanadyjki zawładnęły światem siatkówki, wygrywając amerykańskie igrzyska olimpijskie

Odporne Kanadyjki zawładnęły światem siatkówki, wygrywając amerykańskie igrzyska olimpijskie

„Nie powstrzymujemy się przed tymi facetami”.

Te słowa były próbą trenera Shannon Winzer, aby utrzymać motywację kanadyjskich siatkarek podczas późnej przerwy w poniedziałkowym trudnym pierwszym meczu przeciwko rozstawionym ze Stanami Zjednoczonymi.

Odpowiedzieli solidnym wysiłkiem w 81-minutowym meczu, ale nie byli w stanie obalić mistrza olimpijskiego, który triumfował 25-19, 26-24, 25-15 na Mistrzostwach Świata FIVB w Arnhem w Holandii.

Mistrzowie świata z 2014 roku, Amerykanie, awansują do 2:0 i zajmują pierwsze miejsce w grupie C, podczas gdy Kanada jest piąta (0-2). Kazachstan też jest 0-2 i w czwartek gra z Kanadą w Polsce (CBCSports.ca, CBC Gem, 7 rano ET).

Kyra van Rijk z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej miał 15-punktową przewagę nad Kanadą, co przyniosło dużo większy wysiłek niż niedzielna porażka na otwarciu turnieju, w prostych setach z broniącą tytułu Serbią.

Atakujące z boiska Alexa Gray i Emily Maglio dodały odpowiednio dziewięć i siedem punktów.

Oglądaj | Pełna relacja z meczu: Kanada i Stany Zjednoczone:

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet 2022: Kanada vs USA

Zobacz, jak Kanada zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 z Arnhem w Holandii.

Amerykanie, dowodzeni przez Alexandrę Franti, zdobyli 15 punktów z 14 zabójstw i 1 bloku, 43 w ataku i utrzymali prowadzenie w blokach (8-3) i zagrywce (7-2) jednocześnie zbierając 18 punktów na błędach Kanady.

W trzecim secie awansowali aż o sześć punktów, ale Kanada walczyła o jeden, tylko po to, by stracić 12 z ostatnich 14 punktów GelreDome.

Walcząca obsługa recepcji

„Naciskaliśmy mocno na treningach prowadzących do mistrzostw świata i wiemy, że każda drużyna przyjedzie tutaj i da z siebie wszystko” – powiedział Franti. „Będziemy nadal ciężko walczyć i jestem dziś naprawdę dumny z naszego zespołu”.

Kanada miała problemy na początku ostatniego seta i przegrywała 3:0 8:4, zanim błędny serwis amerykańskiej rakiety Jordyna Poultera zmniejszył prowadzenie Stanów Zjednoczonych na 11:6. Następnie Kanadyjczycy przeszli na 5-1, aby zbliżyć się w ciągu 12-11.

READ  Podgląd: Argentyna vs Meksyk — prognozy, wiadomości o drużynie, składy

W secie otwierającym Kanada przegrała 12-9, ale w rundzie zremisowała 5-2, w szczególności blok Brie King.

Stany Zjednoczone zaczęły się wycofywać w godzinach 19-15 po trafieniu środkowego bramkarza Chiaki Ogbogo, najlepszego gracza w tureckiej lidze w tym sezonie, który w poniedziałek zdominował środek pola z sześcioma zabójstwami i czterema blokami.

Annie Drews strzeliła następnie z rzutu karnego, stając się pięciopunktową grą przed Ace Poulterem, a kapitan Kelsey Robinson zdobył dwa ostatnie punkty seta.

Kiedy Kanada przegrywała w drugim secie 4:3, Grey miał tego dnia tylko jeden punkt po tym, jak prowadził zespół 14 razy przeciwko Serbii. Ale Calgary poszedł w górę i zdobył kolejne trzy punkty przez Kanadyjczyków, w szczególności mocny kopniak w prawo na Druzów.

Jednak Van Rijk powiększyła prowadzenie USA do 9-6, kiedy oddała zbyt dużo strzału, co skłoniło Winzera do zasygnalizowania przerwy.

Oglądaj | Van Rik, klucz Graya do sukcesu Kanady:

Atakujące gwiazdy podkreślają skład Kanady na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej 2022 FIVB

Kira van Rijk i Alexa Gray będą kluczem do sukcesu Kanady na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 w Polsce i Holandii.

Kanada zagrała lepiej po wyjściu w pierwszej połowie i prowadząc Amerykanina do 13-12 po strzale Van Rijka w róg, aby zająć dziewiąte miejsce w rozgrywkach.

3 bezpośrednie błędy serwisowe

Obie drużyny wymieniały się punktami, dopóki Kanadyjczycy nie wyrównali długim i szerokim strzałem Druzów. W kolejnym serwisie Howe zdobył punkt z bloku i wysunął Kanadę na prowadzenie 18-17.

Kanadyjczycy mieli szansę zbudować prowadzenie, ale trzy kolejne błędy serwowania Van Rijka, Howe i Caroline Livingston pozwoliły Stanom Zjednoczonym zremisować seta 22-22.

Aces Drews i Sarah Wilheit utorowali drogę do zwycięstwa Stanów Zjednoczonych.

„że oni [Canada] Naciskaliśmy pod koniec seta, ale byliśmy gotowi walczyć o każdy punkt i zdecydowaliśmy się na to.

READ  Ambicją Jabera jest osiągnięcie pierwszej i pierwszej chwały

W pozostałych meczach poniedziałek:

  • Niemcy na szczycie Kazachstanu 25-15, 25-18, 25-21
  • Serbia potrzebowała wszystkich pięciu setów, aby pokonać Bułgarię 25-21, 22-25, 25-27, 25-21, 15-9

W 19. edycji turnieju biorą udział 24 kraje z pięciu konfederacji.

Jest to pierwsza edycja organizowana przez dwa kraje, a mecze odbędą się w holenderskich miastach Rotterdam i Apeldoorn oraz w polskich Gdańskach, Łodzi i Gliwicach.

Drużyny są podzielone na cztery grupy po sześć każda w fazie wstępnej. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy przechodzą do drugiego etapu, gdzie ponownie dzielą się na dwie grupy.

Pozostałe 16 drużyn rozegra cztery mecze z przeciwnikami, z którymi nie zmierzyli się w fazie wstępnej, a cztery najlepsze drużyny z obu grup przejdą do ćwierćfinałów 11 października. Mecze medalowe 15 października w Apeldoorn.