Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Odporne Kanadyjki zawładnęły światem siatkówki, wygrywając amerykańskie igrzyska olimpijskie

„Nie powstrzymujemy się przed tymi facetami”.

Te słowa były próbą trenera Shannon Winzer, aby utrzymać motywację kanadyjskich siatkarek podczas późnej przerwy w poniedziałkowym trudnym pierwszym meczu przeciwko rozstawionym ze Stanami Zjednoczonymi.

Odpowiedzieli solidnym wysiłkiem w 81-minutowym meczu, ale nie byli w stanie obalić mistrza olimpijskiego, który triumfował 25-19, 26-24, 25-15 na Mistrzostwach Świata FIVB w Arnhem w Holandii.

Mistrzowie świata z 2014 roku, Amerykanie, awansują do 2:0 i zajmują pierwsze miejsce w grupie C, podczas gdy Kanada jest piąta (0-2). Kazachstan też jest 0-2 i w czwartek gra z Kanadą w Polsce (CBCSports.ca, CBC Gem, 7 rano ET).

Kyra van Rijk z Surrey w Kolumbii Brytyjskiej miał 15-punktową przewagę nad Kanadą, co przyniosło dużo większy wysiłek niż niedzielna porażka na otwarciu turnieju, w prostych setach z broniącą tytułu Serbią.

Atakujące z boiska Alexa Gray i Emily Maglio dodały odpowiednio dziewięć i siedem punktów.

Oglądaj | Pełna relacja z meczu: Kanada i Stany Zjednoczone:

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet 2022: Kanada vs USA

Zobacz, jak Kanada zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 z Arnhem w Holandii.

Amerykanie, dowodzeni przez Alexandrę Franti, zdobyli 15 punktów z 14 zabójstw i 1 bloku, 43 w ataku i utrzymali prowadzenie w blokach (8-3) i zagrywce (7-2) jednocześnie zbierając 18 punktów na błędach Kanady.

W trzecim secie awansowali aż o sześć punktów, ale Kanada walczyła o jeden, tylko po to, by stracić 12 z ostatnich 14 punktów GelreDome.

Walcząca obsługa recepcji

„Naciskaliśmy mocno na treningach prowadzących do mistrzostw świata i wiemy, że każda drużyna przyjedzie tutaj i da z siebie wszystko” – powiedział Franti. „Będziemy nadal ciężko walczyć i jestem dziś naprawdę dumny z naszego zespołu”.

Kanada miała problemy na początku ostatniego seta i przegrywała 3:0 8:4, zanim błędny serwis amerykańskiej rakiety Jordyna Poultera zmniejszył prowadzenie Stanów Zjednoczonych na 11:6. Następnie Kanadyjczycy przeszli na 5-1, aby zbliżyć się w ciągu 12-11.

READ  Amanda Anisimova wybija złoto olimpijskie; Naomi Osaka następny

W secie otwierającym Kanada przegrała 12-9, ale w rundzie zremisowała 5-2, w szczególności blok Brie King.

Stany Zjednoczone zaczęły się wycofywać w godzinach 19-15 po trafieniu środkowego bramkarza Chiaki Ogbogo, najlepszego gracza w tureckiej lidze w tym sezonie, który w poniedziałek zdominował środek pola z sześcioma zabójstwami i czterema blokami.

Annie Drews strzeliła następnie z rzutu karnego, stając się pięciopunktową grą przed Ace Poulterem, a kapitan Kelsey Robinson zdobył dwa ostatnie punkty seta.

Kiedy Kanada przegrywała w drugim secie 4:3, Grey miał tego dnia tylko jeden punkt po tym, jak prowadził zespół 14 razy przeciwko Serbii. Ale Calgary poszedł w górę i zdobył kolejne trzy punkty przez Kanadyjczyków, w szczególności mocny kopniak w prawo na Druzów.

Jednak Van Rijk powiększyła prowadzenie USA do 9-6, kiedy oddała zbyt dużo strzału, co skłoniło Winzera do zasygnalizowania przerwy.

Oglądaj | Van Rik, klucz Graya do sukcesu Kanady:

Atakujące gwiazdy podkreślają skład Kanady na Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej 2022 FIVB

Kira van Rijk i Alexa Gray będą kluczem do sukcesu Kanady na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022 w Polsce i Holandii.

Kanada zagrała lepiej po wyjściu w pierwszej połowie i prowadząc Amerykanina do 13-12 po strzale Van Rijka w róg, aby zająć dziewiąte miejsce w rozgrywkach.

3 bezpośrednie błędy serwisowe

Obie drużyny wymieniały się punktami, dopóki Kanadyjczycy nie wyrównali długim i szerokim strzałem Druzów. W kolejnym serwisie Howe zdobył punkt z bloku i wysunął Kanadę na prowadzenie 18-17.

Kanadyjczycy mieli szansę zbudować prowadzenie, ale trzy kolejne błędy serwowania Van Rijka, Howe i Caroline Livingston pozwoliły Stanom Zjednoczonym zremisować seta 22-22.

Aces Drews i Sarah Wilheit utorowali drogę do zwycięstwa Stanów Zjednoczonych.

„że oni [Canada] Naciskaliśmy pod koniec seta, ale byliśmy gotowi walczyć o każdy punkt i zdecydowaliśmy się na to.

READ  Speedway of Nations 2022: „To było naprawdę zacięte!” Timmy Salonen miał ogromny wpływ na fiński finał niespodzianki

W pozostałych meczach poniedziałek:

  • Niemcy na szczycie Kazachstanu 25-15, 25-18, 25-21
  • Serbia potrzebowała wszystkich pięciu setów, aby pokonać Bułgarię 25-21, 22-25, 25-27, 25-21, 15-9

W 19. edycji turnieju biorą udział 24 kraje z pięciu konfederacji.

Jest to pierwsza edycja organizowana przez dwa kraje, a mecze odbędą się w holenderskich miastach Rotterdam i Apeldoorn oraz w polskich Gdańskach, Łodzi i Gliwicach.

Drużyny są podzielone na cztery grupy po sześć każda w fazie wstępnej. Cztery najlepsze drużyny z każdej grupy przechodzą do drugiego etapu, gdzie ponownie dzielą się na dwie grupy.

Pozostałe 16 drużyn rozegra cztery mecze z przeciwnikami, z którymi nie zmierzyli się w fazie wstępnej, a cztery najlepsze drużyny z obu grup przejdą do ćwierćfinałów 11 października. Mecze medalowe 15 października w Apeldoorn.