Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy wyścig w kosmos: urzędnik NASA przedstawia plan sprowadzenia Amerykanów z powrotem na Księżyc i dalej and

Nowy wyścig w kosmos: urzędnik NASA przedstawia plan sprowadzenia Amerykanów z powrotem na Księżyc i dalej and

WASZYNGTON (Nexstar) – Gdy miliarderzy walczą, by przechytrzyć się na orbicie, NASA koncentruje się na własnym wyścigu w kosmos, przygotowując się do pierwszej od ponad 50 lat misji na Księżyc.

Pomiędzy powrotem na Księżyc, eksploracją za pomocą SpaceX i identyfikacją obiektów latających, nowy administrator NASA Bill Nelson pozostaje zajęty. Były senator USA z Florydy powiedział, że otaczała go inspiracja, by wyprowadzić Amerykę z powrotem w kosmos.

„Mamy wiele ekscytujących rzeczy do zrobienia” – powiedział Nelson. „Prawdę powiedziawszy, jestem jak dziecko w sklepie ze słodyczami”.

Nelson, były astronauta, został w tym roku zaprzysiężony na nowego szefa NASA, 35 lat po wystrzeleniu na orbitę promu kosmicznego Columbia.

Od tego czasu zmienił się nie tylko charakter. Kto wysyła je w kosmos, również się zmienił.

Grupy takie jak SpaceX i Boeing współpracują teraz z NASA, aby obniżyć koszty podróży kosmicznych i pomóc zaprowadzić astronautów dalej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Zachęcanie do komercyjnego rozwoju kosmosu” – wyjaśnił Nelson.

Nelson naciskał na partnerstwo, gdy był senatorem. Teraz, jako administrator, widzi, jak NASA wkracza na nowe wyżyny.

W 2024 roku Amerykanie strzelą do Księżyca po raz pierwszy od 50 lat – w celu wylądowania na Księżycu pierwszej kobiety i prawdopodobnie pierwszej kolorowej osoby.

„Odzwierciedla różnorodność naszego kraju” – powiedział Nelson.

Pierwszy lot testowy ma się odbyć pod koniec tego roku statkiem kosmicznym, który może wystrzelić ludzi w kosmos bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. .

„Zamierzamy wystrzelić najpotężniejszą rakietę w historii” – powiedział Nelson.

Z pomocą nowych partnerów i ulepszonych technologii NASA wprowadza nową generację eksploracji kosmosu. Nelson nie może się doczekać, aż wystartuje.

„Jesteśmy na progu nowej ery kosmicznej i jest to ekscytująca era kosmiczna” – powiedział.

Jeśli chodzi o to, co tam jest, Nelson powiedział, że nie tylko wie – ale współpracuje z naukowcami z NASA, aby odkryć doniesienia o UFO.