Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nowy port lotniczy w centralnej Polsce o krok bliżej do rzeczywistości – Airport World

Nowy port lotniczy w centralnej Polsce o krok bliżej do rzeczywistości – Airport World

NACO jest częścią konsorcjum z Foster + Partners i Buro Happold jako główny architekt nowego terminala lotniska i dworca kolejowego Greenfield Centralny Port Kommunikasijny (CPK) w centralnej Polsce.

Hub ma zostać uruchomiony do 2028 roku, obsługując w pierwszej fazie 40 milionów pasażerów i działając jako brama do kraju.

Spółka zależna Royal HaskoningDHV, NACO, wraz z partnerami projektu została wybrana do świadczenia szeregu usług doradczych w zakresie lotnictwa i projektowania na potrzeby rozwoju CPK.

Obejmują one planowanie terminali i stacji, obsługę bagażu, technologię informacyjną, systemy bezpieczeństwa i specjalne systemy lotniskowe, projektowanie odnajdywania drogi i koordynację naziemno-lotniczą.

Budowa Portu Lotniczego CPK między Warszawą a Łodzią jest częścią nowego projektu rozwoju transportu w Polsce, Centralnego Portu Kommunikasijni.

Duży projekt infrastrukturalny obejmuje sieć nowych linii kolejowych o łącznej długości 2000 km. Po ukończeniu do największych polskich miast można dojechać z Warszawy w ciągu dwóch i pół godziny.

CPK będzie główną bramą do Polski, łączącą Międzynarodowy Port Lotniczy Greenfield z węzłem komunikacyjnym (dworzec kolejowy i autobusowy) oraz drogowym.

Marcin Horola, minister polskiego rządu związany z projektem, powiedział: „Zaznaczyliśmy jeden z najważniejszych kamieni milowych – uroczystość otwarcia współpracy z głównym architektem, która będzie miała bardzo ekscytujący wpływ na nowy kształt lotniska. .

„Wierzę, że będzie nie tylko dobrze wyglądać, ale także zapewni pasażerom wspaniałe wrażenia, umieszczając ich w centrum projektu”.

Projekt koncepcyjny głównych budynków CPK ma być gotowy do połowy 2023 roku, a pozostałe usługi projektowe zostaną wykonane w ciągu dwóch i pół roku od daty zakończenia kontraktu.

Planowany zintegrowany projekt będzie oparty na standardowych zasadach projektowania; biofilia i cztery filary dobrego samopoczucia; Wizualna i bezproblemowa łączność; Wydajność strukturalna i funkcjonalna oraz inteligentne i elastyczne technologie.

Dyrektor NACO, Esther Kromhout, powiedziała: „To niesamowity projekt! Cieszymy się, że możemy odegrać naszą rolę w rozwijaniu łączności poprzez bezproblemowe wizyty od drzwi do drzwi.

READ  Polskie Hurricane pokonały włoskiego nastolatka, wygrywając Miami Open

„Wspólnie z naszymi partnerami i CPK umieścimy podróżnych w centrum tej bramy do Polski”.

„Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani przez CPK jako architekci tego projektu” — powiedział Grant Brooker, szef studia Foster + Partners. We współpracy będziemy pracować razem, aby stworzyć model przyszłości w pełni zintegrowanego projektowania transportu.

„Wierzymy, że ten projekt całkowicie zrewolucjonizuje podróżowanie po kraju i poza nim. Wizja splecionej formy architektonicznej jest przemyślana i mocno wyrażona.

„Obramowuje budynek i prowadzi podróżnych przez jego przestrzenie, będąc jednocześnie potężnym symbolem bogatego dziedzictwa kulturowego Polski i zjednoczonej siły jej mieszkańców”.