Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Nigeria i Polska podpisują protokół ustaleń w celu zwiększenia możliwości handlowych i inwestycyjnych – The Sun Nigeria

Juliana Taiwo-Obaloni z Abudży

Nigeryjska Izba Handlowa Zatoki Arabskiej (NAGCC) podpisała Memorandum of Understanding (MoU) z Narodową Polsko-Arabską Izbą Gospodarczą w celu ułatwienia handlu i inwestycji.

Mahmoud Ahmad, prezes NAGCC, podpisał w imieniu swojej organizacji, a Robert Jerisatti podpisał w imieniu Krajowej Polsko-Arabskiej Izby Gospodarczej.

Porozumienie zostało podpisane w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w przededniu Expo 2020 z udziałem prezydenta Mohammeda Buhari i innych światowych przywódców.

Raport mówi, że partnerstwo uruchomi szereg inwestycji biznesowych, które zostaną sfinalizowane w nadchodzących miesiącach.

„Od Expo 2020 w Dubaju, które kończą się w marcu 2022 r., w NAGCC cieszymy się, że wiele firm na Bliskim Wschodzie interesuje się rynkiem nigeryjskim, a podpisanie niniejszego protokołu ustaleń oznacza nowy początek nowych inwestycji w największej gospodarce Afryki.

„Już Międzynarodowa Rada Inwestorów, która ma biliony dolarów kapitału inwestycyjnego, rozmawia z nami i jeśli mamy dobre zrozumienie, są gotowi przenieść swoje inwestycje do Nigerii” – powiedział Ahmed.

W 100% naturalne zioła w końcu położyły kres przedwczesnemu wytryskowi, słabej erekcji i drobnej męskości. Kliknij Oto jest teraz .

Prezydent Buhari pochwalił swoją administrację za ogromny postęp w przekształcaniu nigeryjskiej gospodarki i za ciężką pracę w promowaniu łatwości prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju, w tym wydanie mandatu wykonawczego w celu poprawy przejrzystości i wydajności w środowisku biznesowym.

W niedawno uruchomionym Narodowym Planie Rozwoju (NDP) Ahmed z zadowoleniem przyjął decyzję administracji kierowanej przez Buhariego o zmianie przepisów ograniczających sektor prywatny od bycia kluczowym motorem gospodarki od 2021 do 2025 roku.

Miał nadzieję, że dążenie NPR do promowania inwestycji w kraju z sektorem prywatnym jako głównym motorem napędowym w okresie od 2021 do 2025 pobudzi bezpośrednie inwestycje zagraniczne.

Nigeryjska Rada Biznesu Zatoki Arabskiej (NAGCC), dwustronna i wielostronna platforma handlu i inwestycji sektora prywatnego, platforma służąca poprawie i zacieśnianiu stosunków handlowych, ułatwiająca handel i zaangażowanie inwestycyjne oraz wsparcie finansowe i wsparcie techniczne między Nigerią. I kraje Zatoki Arabskiej.

READ  Kamiński mówi, że Polska będzie musiała walczyć o drugie miejsce w grupie C na mundialu