Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Nie jesteśmy niewolnikami”: europejscy rolnicy protestują przeciwko zielonym przepisom, które zabijają produkcję żywności

„Nie jesteśmy niewolnikami”: europejscy rolnicy protestują przeciwko zielonym przepisom, które zabijają produkcję żywności

Według wielu raportów, rolnicy rozpoczęli powstania w całej Europie, podobnie jak holenderscy rolnicy walczący z polityką klimatyczną, która może sparaliżować lokalny przemysł rolny.

6 lipca niemieccy rolnicy zablokowali drogi na granicy z Holandią, Farmers Weekly wspomniany. Rolnicy mają podobno polemizować z poprawką wprowadzoną w niemieckim parlamencie, aby do 2025 r. zwiększyć do 100% wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, według powiedział Reuters, ale ograniczy produkcję biogazu, The Deep Dive wspomniany.

„Całkowicie niezrozumiałe jest, że w samym środku tego dalekosiężnego kryzysu energetycznego zrównoważone krajowe zasoby energetyczne, takie jak biogaz, są wstrzymywane w produkcji energii elektrycznej, ciepła i biometanu”, Bernhard Kruskin, sekretarz generalny Niemiec Stowarzyszenie Rolników, powiedział Deep Dive.

Protesty nabrały tempa w całej Europie po tym, jak ponad 40 000 holenderskich rolników wznieciło powstanie w odpowiedzi na politykę ograniczenia emisji związanych z hodowlą o 50% do 2030 r., co może doprowadzić do likwidacji jednej trzeciej właścicieli gospodarstw.

Gospodarka Sri Lanki niedawno załamała się po tym, jak przyjazny dla klimatu zakaz nawozów syntetycznych zniszczył lokalny przemysł rolny.

Materiał filmowy rzekomo pokazuje także rolników w Polsce i we Włoszech, którzy chodzą po ulicach, aby zademonstrować przeciwko temu, co uważają za destrukcyjną politykę rządu. Według wielu raportów, demonstracje były inspirowane protestami holenderskich i niemieckich rolników.

Agronya, organizacja wspierająca polskich rolników, rzekomo zorganizowała protesty w Warszawie 7 lipca, jak wynika z filmów opublikowanych przez organizację na Twitterze. Demonstranci wezwali rząd do obniżenia stóp procentowych i zaostrzenia przepisów dotyczących produktów importowanych, Warsaw Business Journal wspomniany.

„Nie zgadzamy się, że Polska jest zalewana importowaną, nierejestrowaną żywnością, często sprzedawaną jako polska” – powiedział Warsaw Business Journal lider Agroni, Michał Kołodczyk.

Farmers Weekly poinformował, że protestujący zgromadzili się również we Włoszech.

„Nie jesteśmy niewolnikami, jesteśmy rolnikami! Nie możemy związać końca z końcem” – powiedział podobno włoski protestujący.

READ  Google walczy z dezinformacją AI za pomocą naklejek wyszukiwania

Organizacja Narodów Zjednoczonych ostrzegła w zeszłym tygodniu, że zakłócenia łańcucha dostaw i globalny konflikt, w tym rosyjska blokada ukraińskiego portu na Morzu Czarnym, mogą ograniczyć globalną produkcję rolną. 345 milionów ludzi boryka się z głodem, w porównaniu z 276 przed rosyjską inwazją na Ukrainę, a kryzys się pogłębia, mówi David Beasley, dyrektor wykonawczy Światowego Programu Żywnościowego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Powiedział W oświadczeniu piątek.

Holandia jest drugim co do wielkości eksporterem żywności na świecie po Stanach Zjednoczonych, dane Statista Oferuje. (POWIĄZANE: „Całkowity krach”: oto jak ESG zrujnowało gospodarkę jednego narodu)

Niemieckie Stowarzyszenie Rolników, Agronia, rząd niemiecki, włoskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz holenderskie i polskie ministerstwa rolnictwa nie odpowiedziały na prośby o komentarz fundacji Daily Caller News.

Treści tworzone przez The Daily Caller News Foundation są bezpłatnie dostępne dla każdego wykwalifikowanego wydawcy wiadomości, który może zapewnić dużą publiczność. Aby uzyskać możliwość licencjonowania naszych oryginalnych treści, skontaktuj się z [email protected].