Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze wiadomości – University of Rhodes honoruje dr Marguerite Poland wieloma autorami w swoim wirtualnym stopniu

Dr Marguerite Polska

Na jego 72nd Ceremonia ukończenia szkoły 28Cz W kwietniu 2021 roku University of Rhodes przedstawi absolwentom Doctor of Letters (DILIT) (Honoris Casa) i dr Marguerite Poland, autorkę wielu dzieł beletrystycznych i non-fiction.

Dr Poland dokonał przez lata ogromnych postępów we wzbogacaniu krajobrazu literackiego znakomitymi pracami, które czerpią z bogatej wstęgi różnorodnych doświadczeń południowoafrykańskich.

Wicekanclerz dr Siswe Mapichela powiedziała: „Jestem nią podekscytowany Alma Matter Uważamy za właściwe uznanie jego licznego i znaczącego wkładu i serdecznie gratulujemy mu tego godnego uznania i niezwykłego osiągnięcia. „

Urodzony w Johannesburgu w 1950 roku, dr Poland był jednym z pierwszych studentów czwartego pokolenia, którzy wstąpili na Uniwersytet w Rodos w 1968 roku, a jego dziadek, wielebny A.W. Breton był pierwszym rejestratorem Uniwersytetu Rodos.

W Hosa z University of Rhodes w 1970 r. I licencjat z antropologii społecznej. Uzyskał, ukończył kursy w Hossa na Uniwersytecie Stellenbosch oraz uzyskał tytuły magisterskie i doktoranckie z literatury zuluskiej na Uniwersytecie KwaZulu-Natal.

Dr Poland był pierwszym laureatem Literackiej Nagrody Fitzpatricka w 1979 roku w dziedzinie literatury dziecięcej. Modliszka i Księżyc, Który został zakupiony w 1983 roku Gwiazdy Woodash. W 1989 roku Modliszka i Księżyc Changi otrzymał nagrodę honorową za tłumaczenie na język japoński. Na przestrzeni lat napisał jedenaście książek dla dzieci, z których wiele ilustruje afrykańską tradycję bez powracania do opowieści ludowych. Biegle władający Isikosą i Isisulu, większość prac dr Polanda odzwierciedla jego zainteresowanie kulturą afrykańską poprzez historie niektórych jego dzieci, inspirowane afrykańskimi tradycjami ustnymi.

Recesja dla Grace Powieść, opracowana na podstawie badań dr Polanda do rozprawy doktorskiej na temat literatury zuluskiej, jest metaforyczną nomenklaturą wzorów kolorów dla spiczastych zwierząt. Jej książka Mnóstwo stad: święto bydła ludu Zulusów Jest adaptacją jego rozprawy doktorskiej. Przyciąga wieloletnie badania nad tradycją nazywania bydła, o którym w jednej dziedzinie napisano bardzo mało.

READ  Polska nakazuje poważne epidemie na Wielkanoc

Na przestrzeni lat dr Poland otrzymał wiele dodatkowych nagród i wyróżnień, zwłaszcza w 2016 roku, kiedy otrzymał od Prezydenta RPA nagrodę National Order Igamanga (Silver) Award.

Oprócz pisania dr Poland pracował również jako pracownik socjalny w Kagberha i Durbanie. Pracował również jako etnograf w Isiko South African Museum w Kapsztadzie.

Uczył języka angielskiego przez rok w St Andrews College w Mahanta, gdzie w 2005 roku otrzymał zlecenie napisania historii szkoły z okazji 150. rocznicy jej powstania. Wynikowy wynik, The Boy in You: Biography of St. Andrews College, Grahamstown 1855-2005, Wprowadzony na rynek w 2008 roku w RPA i Londynie.

Za to uhonorował go St. Andrews College, w którym powstał Czcigodny Stary Andrean. W 2021 roku była pierwszą kobietą, która została wybrana na prezesa starego klubu Andrian.

Dr Poland prowadzi obecnie badania nad proponowaną taśmą do reprodukcji COVID-19 we współpracy z artystami projektu Geiskamma Art, przedstawiającą skutki epidemii COVID-19 w Hamburgu w Prowincji Przylądkowej Wschodniej. To czwarta próba projektu Kaisamma Art.

Źródło: Kontakty

Pomóż nam zebrać fundusze, abyśmy mogli zapewnić wszystkim naszym studentom dostęp do nauczania i uczenia się online. Govt-19 zakłócił edukację naszych uczniów. Nie pozwól, aby przepaść cyfrowa zagroziła ich przyszłości. Odwiedź www.ru.ac.za/rucoronavirusgateway, aby przekazać darowiznę