Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Pfizer wykrywa fałszywe poziomy szczepionek COVID-19 w Polsce i Meksyku

Te szczepionki są legalne, ale pojawiły się podrabiane leki.

CNET

Plik Infekcja wirusem koronowym dostarczyła oszustom wielu nowych możliwości Aby oddzielić ludzi od nich Pieniądze i dane osobowe. Najnowsze może uniemożliwić ludziom prawidłowe zaszczepienie: Pfizer twierdzi, że zidentyfikował sfałszowane nagrania COVID-19 zarówno w Polsce, jak iw Meksyku.

Plik Jak donosi Wall Street Journal Około 80 osobom w Meksyku podano oszukańczą szczepionkę, a dawki sprzedano po około 1000 dolarów za sztukę. Podrobiona szczepionka znaleziona w Polsce nie była używana przed jej dystrybucją. Na szczęście ci, którzy otrzymują fałszywe szczepionki, wydają się być bezpieczni.

Pfizer Potwierdź raport, powiedz CNET, że odkrycie sfałszowanej szczepionki jest całkowicie nieoczekiwane. „W tego rodzaju środowisku e – commerce i Internet kierują się prostotą i wygodą anonimowości – wiemy, że istnieje szeroki wachlarz oszustw, podrabiania i innych nielegalnych działań związanych ze szczepionkami i leczeniem COVID – 19. „

Firma Pfizer twierdzi, że obejmuje zespół byłych organów ścigania i ekspertów medycyny sądowej, którzy mogą pomóc w zapobieganiu zagrożeniom, takim jak podrabianie lub nielegalna sprzedaż szczepionek. Szybko ostrzega również opinię publiczną, aby nie kupowała szczepionek przez Internet. „Żadna formalna szczepionka nie jest sprzedawana w Internecie”, napisano. „Szczepić tylko w oficjalnych ośrodkach szczepień lub przez certyfikowanych pracowników służby zdrowia”.

Informacje zawarte w tym artykule służą wyłącznie celom edukacyjnym i informacyjnym i nie stanowią porady zdrowotnej ani medycznej. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące stanu zdrowia lub celów zdrowotnych.

READ  Siostra działa w Polsce | Wiadomości, sport, praca