Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najnowsze informacje o wizycie Pelosi na Tajwanie: GOP rzadko chwali mówcę, jednocześnie krytykując Chiny

Gdy Nancy Pelosi rozpoczyna trasę po Azji, Chiny ostrzegają przed wizytą na Tajwanie

Napięcia są wysokie W całym regionie Podczas gdy samolot przewożący przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wylądował we wtorek na Tajwanie, a chińskie samoloty bojowe unosiły się w pobliżu linii środkowej wrażliwej Cieśniny Tajwańskiej. Pelosi zdobyła rzadkie pochwały od republikańskich prawodawców za swoją wizytę wbrew chińskim ostrzeżeniom.

Chińskie okręty wojenne i samoloty „naciskały” linię środkową we wtorek rano, podczas gdy ministerstwo spraw zagranicznych potępiło lot jako „igranie z ogniem” i potwierdziło, że przeprowadzi on ćwiczenia z żywym ogniem u wybrzeży. Tajwan.

Pelosi przybyła do Malezji we wtorek rano podczas drugiego etapu swojej azjatyckiej trasy, a amerykański samolot wojskowy wiozący Przewodniczącego Izby Reprezentantów i delegację Kongresu opuścił ten kraj i wylądował w Tajpej na tajwańskim lotnisku Songshan przed godziną 23:00 czasu lokalnego.

podczas gdy, Washington Post Opublikowałem artykuł pani Pelosi, w którym rzecznik określił wizytę jako „jednoznaczne stwierdzenie, że Ameryka stoi po stronie Tajwanu, naszego demokratycznego partnera, który broni siebie i swojej wolności”.

Pelosi opuściła Stany Zjednoczone w niedzielę i rozpoczęła wizytę w Singapurze. Jej biuro zapowiedziało, że pojedzie także do Korei Południowej i Japonii.

Wizyta na Tajwanie jest najstarszą wizytą amerykańskiego polityka od tamtego czasu, pojechał tam w 1997 r. przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich.

1659496815

Nancy Pelosi wyjaśnia, dlaczego zaryzykowała podczas wielkiej podróży na Tajwan

jako przewodniczący parlamentu Nancy Pelosi wylądował w TajpejA Tajwan do Wysoce krytykowana wizyta za pomocą Chińska Partia Komunistyczna (KPCh)A Washington Post Opublikowała artykuł pani Pelosi, w którym stwierdziła, że ​​„wizyta powinna być postrzegana jako jednoznaczne stwierdzenie, że Ameryka stoi po stronie Tajwanu, naszego demokratycznego partnera, który broni siebie i swojej wolności”.

READ  Korea Północna i Południowa zgadzają się „w zasadzie” na formalne zakończenie wojny | Korea Północna

Pelosi otworzył artykuł, zauważając, że ustawa o stosunkach z Tajwanem została uchwalona 43 lata temu, nazywając ją „jednym z najważniejszych filarów amerykańskiej polityki zagranicznej w regionie Azji i Pacyfiku”.

Rzecznik napisał, że ustawodawstwo „ustanowiło zaangażowanie Ameryki na rzecz demokratycznego Tajwanu, zapewniając ramy dla stosunków gospodarczych i dyplomatycznych, które szybko przekształcą się w poważne partnerstwo”.

Gustav Killander Cała historia.

1659495015

ICMYI: Dlaczego nawet republikanie popierają podróż Nancy Pelosi na Tajwan?

Nancy Pelosi przybyła na Tajwan z kontrowersyjną wizytą we wtorek. Kiedy w Tajpej witała ją dygnitacja i tłumy oczekujących widzów, jej wizyta wywołała pochwały i kontrowersje w Stanach Zjednoczonych, Chinach i poza nimi.

Być może niespodziewanie grupa 26 republikańskich senatorów wyraziła poparcie dla wizyty marszałka na Tajwanie, mimo ostrzeżeń ze strony Chin, że podróż przyspieszyPoważne konsekwencje. „

„Przez dziesięciolecia członkowie Kongresu Stanów Zjednoczonych, w tym byli przewodniczący Izby Reprezentantów, podróżowali na Tajwan” – powiedzieli senatorowie w oświadczeniu poparcia. „Ta podróż jest zgodna z polityką jednych Chin w Stanach Zjednoczonych, której przestrzegamy. Jesteśmy teraz, bardziej niż kiedykolwiek, związani wszystkimi elementami ustawy o stosunkach z Tajwanem”.

Śledź politykę związaną z podróżą przewodniczącego Izby Reprezentantów na Tajwan.

1659493215

Wyjaśnienie: Dlaczego Pelosi pojechał na Tajwan i dlaczego Chiny są zły?

Kiedy mówca Nancy Pelosi poleciał do Tajwan We wtorek w samolocie pasażerskim Sił Powietrznych została 25-letnią wysokiej rangi urzędnikiem amerykańskim, odwiedzającym samorządną wyspę. Chiny Zapowiedziała odwetowe ćwiczenia wojskowe, nawet gdy tajwańscy urzędnicy powitali ją i udali się do jej hotelu.

Powód jej wizyty to eskalacja napięcia między Chinami a Stanami Zjednoczonymi: Chiny twierdzą, że Tajwan jest częścią ich terytorium i traktują wizyty zagranicznych urzędników rządowych jako uznanie suwerenności wyspy.

Więcej kontekstu w tym wyjaśnieniu.

1659491415

Tajwan twierdzi, że kilka chińskich samolotów przeleciało w pobliżu wyspy po przybyciu Pelosiego

Tajwan Urzędnicy poinformowali, że 21 chińskich samolotów wojskowych wleciało do strefy obrony przeciwlotniczej we wtorek, 2 sierpnia Nancy Pelosi Przybył z historyczną wizytą.

Podróż przewodniczącego Izby Reprezentantów jest pierwszą wizytą prezydenta USA w tym kraju od 1997 roku.

Pelosi był głośnym krytykiem chińskich przywódców i wcześniej powiedział, że „ważne jest dla nas okazanie poparcia dla Tajwanu”.

21 samolotów PLA wleciało na południowo-zachodni Tajwan [Air Defence Identification Zone] „2 sierpnia 2022 r.” – poinformowało Ministerstwo Obrony Tajwanu.

To jest nasz raport ze spotkania.

1659489615

Stany Zjednoczone planują zablokować dostęp Chin do programów do projektowania chipów

Stany Zjednoczone planują zablokować dostęp Chin do specjalnego oprogramowania do projektowania półprzewodników, które wchodzi w skład wysoce zaawansowanych układów sztucznej inteligencji.

Jest to najnowsza próba Ameryki, aby wesprzeć własne zaawansowane branże komputerowe i uniemożliwić Chinom uzyskanie przewagi w nowych technologiach, takich jak sztuczna inteligencja.

Administracja Bidena spędziła miesiące na studiowaniu polityki, która jest obecnie analizowana przez Biuro Zarządzania i Budżetu, protokół Raporty.

Kongres pracuje nad ustawami mającymi na celu zwiększenie konkurencyjności amerykańskich półprzewodników, takimi jak: Eric Garcia raporty.

1659487815

Inna wielka podróż Nancy Pelosi, która rozgniewała Chiny

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi była głośnym krytykiem chińskich danych dotyczących praw człowieka i wolności politycznych.

W 1991 roku, tuż po masakrze studentów, na placu Tiananmen wzniesiono prodemokratyczny sztandar.

Oto niektóre z naszych wcześniejszych relacji na temat stanowiska przedstawiciela Kalifornii w Chinach.

1659486615

Niezweryfikowane filmy pokazują chińską armię przenoszącą czołgi do prowincji przybrzeżnej

Chiny organizują pokaz potęgi wojskowej podczas wizyty przewodniczącej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na Tajwanie, w tym ćwiczenia ogniowe u wybrzeży wyspy.

Według niezweryfikowanych filmów krążących w chińskich mediach społecznościowych, chińska armia przewoziła też dziesiątki czołgów do nadmorskiej prowincji Fujian.

1659485415

Chiny zawieszają import tajwańskich słodyczy po wizycie Pelosi

Chiny wywierają coraz większą presję na Tajwan iw imieniu Stanów Zjednoczonych, gdy przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi odwiedza sporny kraj wyspiarski.

Oprócz szybkich pokazów sprzętu wojskowego Chiny tymczasowo wstrzymały import z wielu tajwańskich fabryk żywności podczas zagranicznej wizyty.

Polityka uderzy w producentów słodyczy, ciastek i ciastek, Raporty South China Morning Post.

1659484215

Dlaczego Pelosi pojechał na Tajwan? trzymać się Chin

Nancy Pelosi bardzo jasno określiła powód swojej wizyty na Tajwanie.

W opinii opublikowanej we wtorek w Washington Post „Wizyta powinna być postrzegana jako jednoznaczne stwierdzenie, że Ameryka stoi po stronie Tajwanu, naszego demokratycznego partnera, który broni siebie i swojej wolności” – powiedziała.

Osoby bliskie marszałkowi Izby twierdzą, że jest też inny cel.

Nienazwane źródło zaznajomione z jej myśleniem: „Chce pozostać przy Chinach”. KSIĄŻKA powiedział.

1659483015

Jaka jest polityka jednych Chin?

Kiedy Donald Trump otrzymał telefon od Tae Tae Ing Wenzostał pierwszym prezydentem lub prezydentem wybranym od 40 lat, który rozmawiał z przywódcą wyspy.

Orędownictwo pogrążyło wielkie mocarstwa w dyplomatycznym incydencie dotyczącym kluczowej podstawy stosunków amerykańsko-chińskich: poparcia USA dla polityki „jednych Chin”.

W 1972 roku prezydent Richard Nixon podpisał pierwsze z trzech „Wspólnych Oświadczeń” określających oficjalne stanowisko Stanów Zjednoczonych w sprawie Tajwanu. Było na nim napisane: „Tajwan jest częścią Chin. Stany Zjednoczone nie kwestionują tego stanowiska”.

Oto, co należy również wiedzieć o polityce, na której opierają się stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i Tajwanem.