Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Najlepsze narzędzia retrospektywne |  czas

Najlepsze narzędzia retrospektywne | czas

Witamy w Charter Work Tech. Piszemy niezależne recenzje narzędzi, które określają przyszłość pracy i stosowane najlepsze praktyki, które pomogą Ci pracować mądrzej i wydajniej. Rejestracja tutaj Aby otrzymywać nasz bezpłatny biuletyn Business Technology na swoją skrzynkę odbiorczą.

Retrospektywa lub to, co inni mogliby nazwać „post mortem”, jest ważnym narzędziem w zestawie narzędzi operacyjnych i kulturowych każdej firmy. Spotkania te pozwalają zespołom przyjrzeć się projektom, przekazać informacje zwrotne na temat tego, co działa, a co nie, oraz uzgodnić sposoby ulepszania produktów i procesów. W miarę jak praca hybrydowa i praca zdalna zyskują na popularności, osobista praca polegająca na udzielaniu informacji zwrotnych — polegająca zazwyczaj na zapisaniu pomysłów przez członków zespołu na karteczkach samoprzylepnych, umieszczeniu ich na ścianie lub tablicy i głosowaniu nad nimi za pomocą punktorów — przeniosła się w dużej mierze do internetu, powodując grupa Nowe narzędzia opracowane w celu ułatwienia procesu facylitacji.

Przetestowaliśmy kilka starszych narzędzi z naszym własnym zespołem w Charter podczas zdalnych spotkań w różnych działach, stawiając na pierwszym miejscu narzędzia z możliwością anonimowego głosowania, aby proces był bardziej sprawiedliwy dla tych, którzy niewiele mówią na spotkaniach lub odczuwają presję, by zgodzić się ze swoją opinią. Opinia reżysera na dany temat. Znaleźliśmy Ekwipunek I EasyRetro Być przyjaznym dla użytkowników, którzy nie znają narzędzi i procesów, promując dyskusje, które generują jasne wnioski. Parabol ma ogólnie lepsze wrażenia użytkownika, z zabawną, ale profesjonalną grafiką i kreatywnymi szablonami w formacie vintage, ale jest droższy niż zwykły i prosty EasyRetro, który oferuje tablice w językach, w tym hiszpańskim, francuskim, portugalskim, rosyjskim, niemieckim i polskim . Przeczytaj więcej o naszym procesie i selekcji na charterworks.com.

Ekwipunek

Żywy interaktywny interfejs, który był łatwy i atrakcyjny w użyciu dla osób o różnych umiejętnościach technicznych, umieścił Parabol na szczycie listy.

READ  Zabawne piękno Harry Styles, lakier do paznokci marki: Co wiemy

ZALETY

  • Różnorodne kreatywne szablony w formacie retro.
  • Atrakcyjna grafika i kolorystyka, która zachwyciła zespół

Cons

  • Może to być trochę drogie dla większych zespołów.

Kup Parabol.

EasyRetro

Dzięki prostemu interfejsowi dostosowanemu do bardziej bezpośrednich środowisk pracy, EasyRetro zdobywa wyższe punkty za dostępność, z panelami w różnych językach.

ZALETY

  • Różne starsze szablony formatów, w tym szablony projektów UX i recenzje badań użytkowników.
  • Tablice w językach m.in. hiszpańskim, francuskim, portugalskim, rosyjskim, niemieckim i polskim.
  • Bardziej przystępne cenowo dla większych zespołów.

Cons

  • Głosowanie było nieco mylące (czy używasz emotikonów głosujących czy strzałki w górę?).
  • Mniej jasne instrukcje/zautomatyzowany przebieg ułatwiania, co oznacza, że ​​do jego obsługi potrzebna będzie osoba zaznajomiona z działaniem sprzężenia zwrotnego.

Kup EasyRetro.

Przeczytaj pełną recenzję na charterworks.comw tym wyjaśnienie naszego procesu, sposobu, w jaki wybieramy to, co sprawdzamy, oraz szczegółowe ceny.