Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Muzeum Medyceuszy przejmuje galerie | Wiadomości, sport, praca

Staff Photo / Andy Gray Associate Director Kathleen Amendolara Russo (po lewej) i reżyser John Anderson stoją w jednej z nowych galerii dodanych do Medici Museum of Art w Howland. Duża galeria ma sufity wysokie na 35 stóp i została zaprojektowana tak, aby wyświetlać wszystko, od samochodów po duże rzeźby.

HOWLAND – Rozbudowa Muzeum Sztuki Medici o wartości 1,6 miliona dolarów jest bliska ukończenia i powinna zostać otwarta dla publiczności na początku czerwca.

Rozszerzenie podwaja liczbę galerii w lokalizacji East Market Street z pięciu do 10 i obejmie sklep z pamiątkami, więcej przestrzeni w salach lekcyjnych i magazynów. Architekt Robert Buchanan z Polski zaprojektował rozbudowę oryginalnej konstrukcji zaprojektowanej przez nieżyjącego już Thomasa Schrotha.

„Tom zaprojektował oryginalny budynek z potencjałem do rozbudowy w tym kierunku” – powiedział reżyser John Anderson, chociaż Schruth wyobraził sobie przestrzeń do występów podobną do amfiteatru za oryginalnymi galeriami.

Przestrzeń ta obejmuje teraz ogromną galerię z 35-metrowym sufitem i dużymi podwójnymi drzwiami, które pozwalają muzeum wystawiać wszystko, od dużych rzeźb po samochody.

„Przestrzeń ta zapewnia nieskończone możliwości prezentacji różnych sztuk i różnych mediów” – powiedziała Kathleen Amendulara Russo, zastępczyni dyrektora muzeum. „Zapewni nam to możliwość pokazania dzieł sztuki, których nie można wyświetlić nigdzie indziej w regionie”.

W zeszłym tygodniu ekipy malowały nowe galerie, a podłogi zostaną zamontowane w tym tygodniu.

Oryginalne galerie są zdominowane przez 65 dzieł Normana Rockwella, które są częścią stałej kolekcji należącej do Boy Scouts of America. Jednak Rockwells to tylko ułamek z ponad 300 dzieł należących do BSA, a Muzeum Medyceuszy jest obecnym kustoszem tej kolekcji.

Inne prace należące do BSA będą prezentowane w nowej galerii, w tym ponad 50 obrazów Josepha Csatari, który współpracował z Rockwellem i zastąpił go jako oficjalny artysta dla Boy Scouts.

READ  Polska odkłada debatę o spornej ustawie medialnej wśród podziałów koalicyjnych

„Zadzwonił w zeszłym tygodniu i planuje przyjechać” – powiedziała Amendulara Russo z 92-letniej artystki mieszkającej w New Jersey. „Chcemy zrobić ostatnią rundę wszystkich jego obrazów, gdy będą rosły”.

Wśród nowych wystaw znajdą się kolekcja sztuki Renee i zmarłego Jamesa Grohla z Howland. James Grohl jest ojcem muzyka Dave’a Grohla.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni, że otrzymaliśmy jej kolekcję do ekspozycji w muzeum” – powiedziała Amendolara-Russo.

Odwiedzający mogą spodziewać się różnorodnych prac na Medici.

„Będziemy międzynarodowi, współcześni i zróżnicowani” – powiedział Anderson.

„Spędziliśmy kilka nocy, rozmawiając o tym, jak John spotkał się z Medici” – dodał Amendolara-Russo. „Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy to pokazać społeczności, ponieważ jest to tablica suchościeralna. Nie ma żadnych ograniczeń. Na tym polega piękno”.

Ciągle zmieniające się wytyczne związane z pandemią COVID-19 utrudniają precyzyjne planowanie, ale Amendolara-Russo spodziewa się, że zacznie zawieszać pokazy w maju. Nowe galerie zostaną otwarte dla publiczności w czerwcu, a ich uroczyste otwarcie zaplanowano na lato.

„Mamy nadzieję, że dzięki szczepionce uda nam się przywrócić pewną normalność i zaprosić większy tłum” – powiedziała. „Minęło dużo czasu. Zdecydowanie coś planujemy.”

Sklep z pamiątkami musi być otwarty dla publiczności w tym samym czasie co nowe salony. Chociaż będzie trochę towarów związanych z Boy Scout, sklep nie będzie się na tym skupiał.

„Ciężko pracujemy, aby uzyskać naprawdę wyjątkowe przedmioty i towary, które nie są zwykłym sklepem muzealnym (wystawami)” – powiedział Amendolara-Russo. „Spędziłem dużo czasu na badaniu i znajdowaniu dostawców, aby uczynić go naprawdę wyjątkowym”.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej