Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

MSU współpracuje z Texas Instruments w celu stworzenia Centrum Elektroniki Lotniczej |  Dziś

MSU współpracuje z Texas Instruments w celu stworzenia Centrum Elektroniki Lotniczej | Dziś

Michigan State i Texas Instruments współpracowały w przeszłości z projektami dyplomowymi sponsorowanymi przez Transparency International w College of Engineering w ciągu ostatnich kilku lat. T.I. jest również reprezentowany w radzie doradczej Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej MSU. Opierając się na tej istniejącej relacji, Centrum Elektroniki Kosmicznej przeniesie tę współpracę na nowy poziom, aby pomóc społeczności naukowej zrozumieć, jak elektronika zachowuje się w kosmosie bez opuszczania Ziemi.

„Testujemy, jak dobrze obwody radzą sobie w kosmosie. TI daje nam to, co najlepsze z obu światów – możliwość zbadania zarówno technicznej, jak i fizycznej wydajności urządzeń, z którymi pracujemy” – powiedział Pappapomero.

„Tendencje w branży wskazują, że w ciągu najbliższych 10 lat liczba satelitów, które zostaną wystrzelone w kosmos, wzrośnie wykładniczo” – powiedział Mark Roberts, starszy wiceprezes ds. światowej sprzedaży i marketingu w Texas Instruments oraz absolwent elektrotechniki na Michigan State University . „Ten wzrost jest napędzany potrzebą większej ilości różnorodnych komponentów elektrycznych i kosmicznych, które umożliwiają satelitom, z których wszystkie muszą przejść rygorystyczne testy promieniowania, aby działały niezawodnie w kosmosie.

„Testowanie zdolności w przemyśle lotniczym i obronnym jest ciągłym wyzwaniem, ponieważ tylko kilka obiektów na świecie oferuje testy uderzeniowe pojedynczego zdarzenia” – powiedział Roberts. „Jako jeden z członków założycieli wierzymy, że Centrum Elektroniki Kosmicznej Uniwersytetu Stanowego Michigan będzie miało pozytywny wpływ na branżę i rozszerzy ekosystem elektroniki kosmicznej”.

Papolemero powiedział, że centrum zapewni przedstawicielom przemysłu i rządu doskonałe możliwości interakcji i współpracy z wykładowcami, studentami i badaczami MSU. Działania obejmą projekty badawcze, rozwój siły roboczej, warsztaty techniczne i fora dla delegacji małych firm, które będą obecne na terenie kampusu MSU.

READ  Oxford Innovation Space zarządza 14 milionami funtów z Vulcan Centre for Creative Business