Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Mówią po tagalsku, arabsku, polsku, hiszpańsku i angielsku.  Poznaj czterech nowych biskupów katolickich z Los Angeles – Daily News

Mówią po tagalsku, arabsku, polsku, hiszpańsku i angielsku. Poznaj czterech nowych biskupów katolickich z Los Angeles – Daily News

Arcybiskup Jose Gomez (po lewej) przedstawia czterech księży z Los Angeles wybranych przez papieża Franciszka na biskupów pomocniczych archidiecezji Los Angeles na konferencji prasowej w katedrze Matki Bożej Anielskiej w Los Angeles we wtorek, 18 lipca 2023 r. Od lewej do prawej. mgr. Albert Bahut, o. Brian Nunes, o. Slomir Shkrydka i o. Matthew Elshov. (Zdjęcie: David Crane, Los Angeles Daily News/SCNG)

To był pomyślny dzień dla wiernych katolików, ponieważ czterech księży z Los Angeles zostało mianowanych najnowszymi biskupami pomocniczymi archidiecezji Los Angeles.

Prałat Albert Bahrout i partyzanci. Matthew Elshov, Brian Nunes i Slaumir Zakrydka zostali przedstawieni jako elekcyjni biskupi pomocniczy regionu, mianowani przez papieża Franciszka w r. Konferencja prasowa We wtorek 18 lipca w katedrze Matki Bożej Anielskiej.

Wyznacz kardynała Christophe’a Pierre’a, nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych, który służy jako administrator Dyplomata papieża FranciszkaNowe nominacje ogłoszone w a biuletyn Wczesny wtorek.

Mianowanie czterech księży oznacza nowy rozdział dla archidiecezji Los Angeles, która wciąż dochodzi do siebie zabicie Umiłowany Biskup Pomocniczy David O’Connell w lutym.

Arcybiskup Los Angeles Jose Gomez nazwał to „dniem radości”.

READ  Polska ogłosiła zamiar udziału w projekcie KF-21

„Nasi nowi biskupi odzwierciedlają piękną różnorodność katolickiej społeczności Los Angeles” – powiedział Gomez na konferencji. „Jesteśmy kościołem imigrantów, składającym się z mężczyzn, kobiet i rodzin wyznaniowych, którzy pochodzą ze wszystkich kontynentów iz wielu krajów. Prowadzimy tutaj nasze nabożeństwa i akcje charytatywne w ponad 40 różnych językach. Nasi nowi biskupi odzwierciedlają tę różnorodność”.

Nowe nominacje oznaczają, że po raz pierwszy papież Franciszek mianował jednocześnie czterech asystentów w dowolnej diecezji, Urzędnicy Powiedział, że z diecezji. Ostatni raz papież mianował tak wielu asystentów w 1986 roku w archidiecezji Bogota w Kolumbii.

Biskup pomocniczy jest zwykle mianowany do pomocy biskupowi rezydentowi i nadal jest nazywany biskupem – Jedna z najwyższych ocen duchownych w Kościele rzymskokatolickim.

„Zadaniem biskupa jest prowadzić ludzi do Jezusa, aby pomóc im poznać Bożą miłość i zbawienie” – dodał Gomez. „Witam was, moi drodzy bracia. Wiem, że wasza nowa służba będzie wielkim błogosławieństwem dla naszego ludu”.

Biskup Elekt Bahout, urodzony w Bejrucie w Libanie, jest obecnie proboszczem kościoła Świętej Rodziny w Pasadenie. Wyświęcony na kapłana w 1996 roku, służył w kilku parafiach diecezji, m.in. św. Finbarra w Burbank i św. Catre Tecaquitha w Santa Clarita. Został także wikariuszem generalnym i administratorem Archidiecezji Kurii do 2020 roku.

„Mam szczęście, że zostałem powołany na biskupa w tym przejściowym okresie w życiu Kościoła, kiedy nasz Ojciec Święty (my kapłani) poprosił o wyjście na margines, aby przyprowadzić naszych braci i siostry w poszukiwaniu prawdy i sensu ich życia” – powiedział 66-letni Bhauth. „Jeśli wiesz, że do tego wzywa cię Jezus, jak możesz odmówić?”

Biskup-elekt Elshov, lat 67, jest franciszkaninem kapucynem, który dorastał w Los Angeles, uczęszczał do kościoła i szkoły w okolicy. Wyświęcony przez kardynała Timothy’ego Manninga w 1982 r. Służył w całym regionie, zostając rektorem swojej macierzystej uczelni, Liceum św. Franciszka w La Cañada Flintridge, oraz miejscowym prowincjałem kapucynów w latach 2008-2014. Obecnie jest proboszczem kościoła św. Wawrzyńca Brindisi w Watts.

READ  Pokaż zawartość Hiszpania, Spotlight Poland, Industries Mexico

„Wychowałem się w tej diecezji i to jest mój dom” – powiedział Elshov. „Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach”.

Biskup-elekt Nunes Wychowywał się także w parafii rodziców imigrantów z Hongkongu. Pracował jako dziennikarz biznesowy przez 12 lat i został wyświęcony na kapłana w 2008 roku, służąc w kościele Mary Star of the Sea Church w San Pedro i parafii Greater St. Gregory’s w Whittier. Pełnił również funkcję Sekretarza Księży Arcybiskupa, Wicekanclerza, a ostatnio Prokuratora Generalnego i Dyrektora Departamentu Kurii, kolejny mgr. z badaniamidla diecezji.

„Dzięki tej nowej roli jestem podekscytowany, że będę mógł służyć większej liczbie ludzi” – powiedział Nunes. „Ja też się denerwuję – to wielki zaszczyt, ale także ogromna odpowiedzialność. To takie surrealistyczne, ale proszę o wasze modlitwy”.

Szkrydka, najmłodszy z biskupów wybranych w wieku 49 lat, pochodzi z południowej Polski. Święcenia kapłańskie przyjął w 2002 roku i nauczał w Papieskim Instytucie Biblijnym w Rzymie oraz był wikariuszem w parafiach św. Genowefy w Panorama City i św. Jana Chrzciciela w Baldwin Park. Od 2015 roku Shkridka jest instruktorem i profesorem studiów biblijnych w Instytucie św. Jana w Camarillo.

Nowi biskupi pomocniczy to Dwujęzyczny; Potrafi mówić po tagalsku, arabsku, polsku i hiszpańsku przez czterech ministrów. Potwierdzili stojące przed nimi wyzwania jako część ich nowej misji służenia społeczności Dla ponad 4,3 miliona katolików – w tym 288 parafii i ponad 250 szkół katolickich – w całej Archidiecezji Los Angeles Pięć regionów pasterskich.

„Będą trudności, to część drogi każdego chrześcijańskiego ucznia” – powiedziała Shkredka. „Ale jestem optymistką, ponieważ wszystko to dzieje się w czasie, gdy Ojciec Święty (papież Franciszek) wzywa nas, abyśmy byli Kościołem synodalnym… Ta Boża rodzina pracuje razem z pomocą Ducha Świętego”.

Od śmierci O’Connella, parafii San Pedro przewodniczy jedynie biskup stowarzyszony, Mark Trudeau, według do diecezji. Pozostałe cztery regiony parafialne – San Gabriel, San Fernando, Our Lady of the Angels i Santa Barbara – są pod przewodnictwem wikariuszy biskupich doczesnych.

READ  Rosja: Zełenski uderza w szwajcarskie banki, Nestle za „business as usual” z Rosją

Przydziały terytorialne nowo wybranych biskupów nie zostały jeszcze ogłoszone.

Gomez wyświęci nowych biskupów pomocniczych 26 września w katedrze Matki Bożej Anielskiej. Papież mianował teraz dziewięciu asystentów do dystryktu.