Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Recenzja: LOT Polish Business Lounge Mazurek – Warszawa (WAW)

Recenzja: LOT Polish Business Lounge Mazurek – Warszawa (WAW)

Napiszę krótko: Salon Mazurek polskiego biznesu LOT-u był tak zatłoczony przed popołudniowymi lotami do Nowego Jorku i Toronto, że zostałem tylko na trzy minuty.

LOT Polish Lounge Review Mazurek Warsaw (WAW)

Mazurek to poczekalnia LOT-u spoza strefy Schengen. W rzeczywistości jest to bardzo ładna przestrzeń, z dużą ilością naturalnego światła i widokami na fartuchy, odnowionymi łazienkami i niezłym wyborem jedzenia.

Ta poczekalnia znajduje się poza kontrolą paszportową na niższym poziomie (jedno piętro poniżej strefy odlotów). Możesz zjechać schodami lub windą w dół. Otwarte codziennie od 6:15 do 23:00.

Dostęp jest zarezerwowany dla:

  • Duża liczba pasażerów klasy biznes
  • Złotych członków Star Alliance
  • członkowie koła HON
  • Członek programu Miles & More ze statusem osoby często podróżującej (Star Alliance Silver)

Pasażerowie LOT Premium Economy na rejsach do/z Chin, Kazachstanu, Indii, Japonii, Kanady, Korei Południowej, Sri Lanki i Stanów Zjednoczonych mogą wykupić dostęp po obniżonej cenie 120 zł (~27 USD).

Ale tłum…

O godzinie 15:00 czasu lokalnego, mniej więcej godzinę przed wejściem Dreamlinera LOT-u do Nowego Jorku i Toronto, w poczekalni były tylko miejsca stojące.

Dlatego pozwólcie, że zacznę od tego, że zamiast tego zarekomenduję skorzystanie z Polenz Lounge, a następnie dajcie sobie około 30 minut na przejście przez kontrolę paszportową i dotarcie do bramki na lot non-Schengen. Ten salon jest bardziej przestronny i nie trzeba walczyć o miejsce w nim.

Jakieś zdjęcia:

Może gdybym był tam trzy godziny wcześniej podczas wczesnopopołudniowej ciszy, byłoby dobrze.

Grupa wyboru żywności obejmowała sałatki, ryby z frytkami, plastry sera i mięsa, płatki zbożowe, całe owoce, pakowane chipsy ziemniaczane i czekoladę.

Wybór napojów obejmował wodę, soki, napoje bezalkoholowe, płynny jogurt i bardzo mały wybór alkoholi (wino musujące, wino białe i wino czerwone oraz whisky i brandy).

READ  Michigan przygotowuje się do inauguracji całkowicie muzułmańskiego rządu

Z tyłu salonu są bardzo czyste i nowoczesne toalety. Jest też kabina prysznicowa, chociaż była używana, więc nie mam zdjęcia.

Wniosek

Jeśli możesz uniknąć tłumów, jest to bardzo ładny salon. Ale w godzinach porannego i popołudniowego szczytu ten salon staje się nieznośnie zatłoczony. Salon Bolero obok był znacznie mniej zatłoczony.

W końcu wycofałem się do bramy i pomyślałem, że jest znacznie cichsza i bardziej przestronna niż hol.