Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

LIT Rozwijaj się z Panattoni |  EurobuildCEE

LIT Rozwijaj się z Panattoni | EurobuildCEE

Firma logistyczna LIT Logistyka Polska przedłużyła umowę najmu w Panattoni Park Wrocław VII. Firma powiększyła swoje magazyny do około 12 500 metrów kwadratowych.

LIT Logistyka Polska jest częścią niemieckiej Grupy LIT, która posiada ponad sto spółek zależnych i działa od ponad 35 lat. Grupa stawia na ciągły rozwój poprzez współpracę ze swoimi partnerami. Jej podstawowa działalność obejmuje transport drogowy i kolejowy, a także usługi frachtu lotniczego i morskiego. LIT świadczy również usługi logistyki kontraktowej i oferuje rozwiązania „pod klucz”, opierając się na szeregu usług magazynowania oraz transportu drogowego/intermodalnego. Renegocjację umowy najmu w imieniu klienta przeprowadziła firma doradcza Newmark Polska.

Oprócz rozwijania działalności we Wrocławiu i rozbudowy aktywów, LIT Logistyka rozwija także projekt magazynowy w Zabrzu na Śląsku. Nowy magazyn, którego rozpoczęcie działalności zaplanowano na kwiecień 2024 r., będzie spełniał specjalne wymagania przeciwpożarowe i będzie wyposażony w tryskacze wewnątrz regału, dzięki czemu będzie nadawał się do bezpiecznego przechowywania akumulatorów litowo-jonowych i towarów niebezpiecznych.
Mariusz Sławiński, Kierownik Działu Logistyki, LIT Logistyka Polska

Panattoni Park Wrocław VII zlokalizowany jest w województwie wrocławskim, tuż przy drodze krajowej nr 35 i niedaleko autostrady A4. W kompleksie Panattoni zastosowano także zrównoważone rozwiązania budowlane, które pozwalają utrzymać niskie koszty najmu – i posiada on certyfikat BREEAM Very Good.

READ  Czarne Miasto: Polski port w Gdańsku jest zasypany pyłem węglowym