Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liderzy społeczności żydowskiej pomagają uchodźcom w Polsce |  Wiadomości, sport, praca

Liderzy społeczności żydowskiej pomagają uchodźcom w Polsce | Wiadomości, sport, praca

Na zdjęciu Lisa Long, dyrektor ds. rozwoju zasobów finansowych dla Okręgu Youngstown Federacji Żydowskiej, z Litwy i przewodnicząca Rady Doradczej ds. Stosunków Społeczności Żydowskiej, Nancy Burnett, z prawej, z Howland, pojechały z pomocą do Polski działania na rzecz uchodźców uciekających z Ukrainy.

Dwóch mieszkańców Doliny przebywa w Polsce, aby zapewnić niezbędne zaopatrzenie i wsparcie uchodźcom, którzy przybywają do stolicy kraju, gdy wojna na Ukrainie wciąż się nasila.

Żydowska Federacja Youngstown wysłała dwa swoje wysiłki, aby pomóc w akcji humanitarnej. Union Financial Development Director Lisa Long z Litwy i przewodnicząca Rady Doradczej ds. Stosunków Społeczności Żydowskiej Nancy Burnett z Howland wylądowali w Polsce w sobotnie popołudnie z trzema torbami pełnymi apteczek.

Leki bez recepty były bardzo poszukiwane przez partnerskie agencje związkowe w Polsce pracujące z uchodźcami. Burnett powiedział, że do związku również napływają pieniądze, a obaj planują kupić materiały, których sami nie mogliby sprowadzić.

Nie dowiemy się dokładnie, co jest potrzebne, dopóki tam nie dotrzemy. To bardzo płynna sytuacja, więc nie jesteśmy pewni, czego się spodziewać”. – powiedział Burnett. Wiemy, że spotkamy uchodźców. Wiemy, że będziemy wzdłuż granicy. Mamy tylko nadzieję, że możemy zmienić świat”.

Według Longa, związek wydał ponad 35 000 dolarów z własnych pieniędzy i otrzymał 5000 dolarów darowizn od członków społeczności.

Long i Burnett będą współpracować z Dror Israel, organizacją, z którą ściśle współpracowali w przeszłości podczas podróży do Izraela. Edukatorzy organizacji zorganizowali w Warszawie obozy lecznicze/żłobki dla dzieci uchodźców, z których korzystają zarówno wycieńczone dzieci, jak i matki. Centrum Społeczności Żydowskiej w Warszawie również otworzyło swoje podwoje dla uchodźców w ramach opieki dziennej.

Long i Burnett pomogą w żłobku JCC Day Nursery, który zapewnia matkom, które często muszą opuścić swoich partnerów, czas potrzebny im na życie w systemie uchodźczym, jak twierdzi Long. Jest matką dwójki małych dzieci, które zdecydowały się bezpiecznie opuścić dom i wjechać do kraju na granicy bardziej aktywnej strefy wojennej.

READ  Chorwacja i Holandia awansują do Ligi Narodów; Francja przegrywa | Sporty

Trudny. Powiedziała, że ​​ta podróż jest również przypomnieniem, jakie miała szczęście, że mogła wrócić do domu, do swojej społeczności i rodziny po pracy z ludźmi, którzy musieli tak wiele wyjechać, aby znaleźć się w bezpiecznym miejscu.

„Myślę o matkach, które musiały zostawić swoich partnerów i ratować swoje dzieci, i dzieci, które musiały przejść bez dorosłych. Nie jestem nawet pewien, jak sobie z tym poradzę.” powiedział dawno temu. „Ale jednocześnie wiem, jakie mamy szczęście, że będziemy mogli tam wyjść i pomóc, a potem będę mogła wrócić do domu do pracy, do mojej społeczności, do mojego męża i dzieci”.

Burnett jest matką, babcią i babcią i ma podobne obawy co Long. Powiedziała, że ​​ma nadzieję, że wyjazd będzie przykładem dla jej wnuków.

„Ważne jest, aby każdy z nich zdał sobie sprawę, jak ważne jest łączenie się z innymi i oferowanie pomocy tam, gdzie to możliwe” – powiedział Burnett.

Long powiedziała, że ​​w 50% jest pokorna i zaszczycona, aw 50% przerażona.

Kieruje się ku niebezpieczeństwu, w stronę strefy aktywnej wojny. To zdecydowanie przechodzi przez wszystkie nasze głowy, ale to właśnie robimy ” powiedział dawno temu. Dlatego są tutaj Federacje Żydowskie – aby stworzyć siatkę bezpieczeństwa dla narodu żydowskiego na całym świecie. I nigdzie indziej nie jest ona potrzebna bardziej niż Ukraina”.

Federacja ma długą historię pomagania innym, ponieważ jej misją jest zachowanie i podnoszenie jakości życia narodu żydowskiego w regionie, w Izraelu i na całym świecie. Podczas gdy jej żydowska wiara i dziedzictwo są czynnikami, Burnett powiedziała, że ​​nie weźmie udziału, ponieważ jest Żydówką, ale raczej dlatego, że jest to po prostu właściwe.

„Nie dlatego, że jestem Żydówką, ale dlatego, że jestem człowiekiem” – powiedział Burnett. „Narzekamy na ceny gazu. Narzekamy na to. narzekać na to. I ciągle muszę sobie przypominać, że mam samochód, mam dom; Nikt nie bombarduje żadnego obszaru wokół mnie.

READ  Polska spółka Orlen przygotowuje sprawę arbitrażową przeciwko Venture Global LNG

Long powiedziała, że ​​nie miała czasu na przetworzenie emocjonalnej strony podróży. Dowiedzieli się, że jadą w zeszły czwartek i od tego czasu jest to czkawka, ale uważa, że ​​to dobrze. Powiedziała, że ​​idą w nieznanej, dynamicznej sytuacji i chce wejść z szeroko otwartymi oczami, uszami i sercem.

„Jeśli możemy nawet dać odrobinę życzliwości, aby wesprzeć ludzi, których spotykamy – trzymać ich fizycznie lub emocjonalnie, w potrzebie, dać im coś lub ich wysłuchać” powiedział dawno temu. „Nancy i ja jesteśmy tylko statkami, które przynoszą tam miłość do Youngstown i pokazują Ukraińcom, że jesteśmy za nimi i jesteśmy tu dla nich”.

Rabin Paula Jain Wenig, tymczasowy rabin Ohiv Beth Sholom, dołącza do misji rabinicznej w Krakowie, 9-14 kwietnia. Pomoże także pracownikom pomagającym ukraińskim uchodźcom na polskiej granicy. Long powiedział, że wszelkie zapasy lub datki finansowe, których nie będą w stanie przynieść, zostaną przywiezione z Winigiem.

Ponieważ ilość rzeczy, które można zabrać na wycieczkę, jest ograniczona, darowizny finansowe są szczególnie pożądane. Darowizny można składać na stronie Ohevbethsholom.org/donate. Wybierz swój uznaniowy fundusz Rabbit z rozwijanego menu. Aby uzyskać więcej informacji, zadzwoń 5001-744-330.


Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej