Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lider Wagnera Prigozhin popełnił „poważne błędy”

Lider Wagnera Prigozhin popełnił „poważne błędy”

Według urzędników rosyjskiego lotnictwa, szef najemników Wagnera Jewgienij Prigożin, kluczowa postać rosyjskiej inwazji na Ukrainę, który w czerwcu przewodził nieudanemu powstaniu po wyrażeniu oburzenia zachowaniem wojennym, zginął w katastrofie prywatnego samolotu w zachodniej Rosji.

Wśród ofiar śmiertelnych podczas lotu z Moskwy do Petersburga znalazło się dziewięć innych osób, w tym członkowie grupy najemników Wagnera. Wśród nich był założyciel Wagnera, Dmitrij Utkin.

Rosyjska agencja lotnicza Rosawiacja poinformowała, że ​​powołała specjalną komisję do zbadania katastrofy samolotu pasażerskiego MNT-Aero, a Rosyjski Komitet Śledczy, który prowadzi dochodzenie w sprawie poważnych przestępstw, poinformował, że wszczął dochodzenie w sprawie wypadku.

Według siedziby Międzynarodowego Lotnictwa, brazylijski odrzutowiec Embraer Legacy 600 rozbił się tylko raz w ciągu swojej ponad 20 lat służby i nie był on spowodowany awarią mechaniczną.

Według danych śledzenia lotu, odrzutowiec Embraer Legacy 600, który prawdopodobnie zabrał Prigożyna na śmierć, nie wykazywał żadnych oznak problemów, dopóki nie spadł gwałtownie w ciągu ostatnich 30 sekund.

Ani prezydent Rosji Władimir Putin, ani Ministerstwo Obrony nie skomentowały jeszcze publicznie wiadomości o śmierci Jewgienija Prigożyna.

Prigozhin pojawił się w opublikowanym na początku tygodnia filmie, który rzekomo został nakręcony w Afryce.

READ  Krytycznie chorzy pacjenci pod respiratorami są ewakuowani ze szpitala w centrum Los Angeles po tym, jak przerwa w dostawie prądu pogrążyła cały oddział intensywnej terapii i izby przyjęć w ciemności.