Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Leon F.  Gratz, Polska, Ohio Obituary

Leon F. Gratz, Polska, Ohio Obituary

Poland, Ohio (MyValleyTributes) – polski Leo F. 98-letni Gratz przeszedł spokojnie wraz z rodziną u boku w sobotę 3 września 2022 r. w Inn on Poland Way.

Leo urodził się 19 kwietnia 1924 roku jako syn Oscara i Anny Simon Kratz.

Jest absolwentem South High School i uczęszczał do Kenyon College.

Leo zdobył stopień podporucznika jako nawigator/bombardier podczas II wojny światowej i wojny koreańskiej. Jest laureatem Distinguished Flying Cross. Swój ostatni lot poleciał w Wigilię 1952 roku.

Poślubił miłość swojego życia, Mary Agnes Myers, 13 sierpnia 1949 roku.

Leo pracował w hucie blach i rur w Youngstown, a po powrocie do domu ze służby awansował na stanowisko dyrektora ds. księgowości w Youngstown Sheet & Tube. Po przejściu na emeryturę pracował w księgowości dla Spike Industries.

Przez całe życie mieszkał w Struthers i służył jako pastor osób starszych w kościele św. Mikołaja, pomagając utrzymać ich finanse. W ciągu ostatnich 10 lat został członkiem Kościoła Świętej Rodziny w Polsce.

Jest dobrze znany z pakowania toreb i umiejętności budowania lub naprawiania wszystkiego w domu. Uwielbiał narty wodne i wyprawy wędkarskie do Kanady, uwielbiał tańczyć z żoną. Przede wszystkim uwielbiał spędzać czas z rodziną i zabierać wszystkich na niedzielne śniadanie lub kolację.

Leo pozostawił syna, Geralda Kratza z Polski oraz córkę i zięcia, Patricię i Roberta Kalaski ze Struthers; sześcioro wnucząt, Michael, Jerry i James Kratz, Caitlin (Taylor) Dunvant, Kelsey (Anthony) Morton, Carlene Kalasky i narzeczony Chris Staley. Pozostawił także sześcioro wnucząt, Jacksona, Archera i Rangera Gratzów oraz Jamesa, Maren i Lilo Moretonów.

Jego śmierć poprzedzili jego rodzice; jego żona; syn Bernard; córka Maria Patricia; synowa Mary Helen Kratz i wnuczka Kathleen Kratz. Zmarli jego bracia Jerome i jego bliźniak Joseph i siostry, Dorothy Malone, Delores Thornton, Thelma Thornton, Anna Schmidt, Rita Rossum i Bertha Amendol.

READ  COVID-19 zacieśnia porządek polskich masek w krosna falowe - Xinhua

Rodzina chciałaby podziękować personelowi Inn on Poland Way za zrobienie wszystkiego poza opieką nad Leo w ciągu ostatnich 10 miesięcy. Zamiast kwiatów rodzina prosi o przekazanie datków pieniężnych na rzecz Buckeye Hospice & Palliative Care, 3379 South Main Street, Suite A&B Mineral Ridge, OH 4440 lub American Legion Post 15, 44 Centennial Drive, Polska, OH 44514.

Rodzina i przyjaciele mogą dzwonić w środę, 7 września od 17:00 do 20:00 w Fox Funeral Home, 4700 Market Street, Boardman.

Modlitwy odbędą się o godzinie 9:15 w domu pogrzebowym. Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek 8 września 2022 r. o godzinie 10:00 w kościele Świętej Rodziny przy 2729 Center Road, Polska.

Pochówek nastąpi na Cmentarzu Kalwarii.

Edwarda J. Aranżacje powierzone firmie Fox & Sons Funeral Home, 4700 Market Street, Boardman, OH 44512.

Rodzina i przyjaciele Leo mogą odwiedzić www.foxfuneralhome.org Kondolencje dla rodziny Gratz.

Wyślij kwiaty rodzinie lub Leo F. Posadź drzewo na pamiątkę Grazu Odwiedź naszą kwiaciarnię.

Telewizyjny hołd zostanie wyemitowany w poniedziałek 5 września o następujących przybliżonych godzinach: 5:17 w WKBN, 8:39 w FOX, 17:21 w WYTV i 18:35 w MyYTV.