Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Firmy ukraińskie uczestniczą w wystawie obronności w Polsce

Firmy ukraińskie uczestniczą w wystawie obronności w Polsce

Cztery ukraińskie firmy wezmą udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO 2022), który odbędzie się w Kielcach w dniach 6-9 września.

Poinformowali o tym Ukrinform organizatorzy 30-lecia festiwalu, który ustanowił rekordową liczbę uczestników.

Ukrainę reprezentować będą Telekart-Prylad LLC, Kijowskie Biuro Projektowe Łucz, producent dronów LLC Ukrspecsystems oraz producent kamizelek kuloodpornych i hełmów Ukrtac.

Podczas wydarzenia odbędą się konferencje prasowe dotyczące inwazji Rosji na Ukrainę na pełną skalę. W skład delegacji ukraińskiej wchodzą ochotnicy ukraińscy, którzy wspierali wojsko. Organizatorzy twierdzą, że wolontariusze będą mieli okazję „zawrzeć umowy o zamówienia bezpośrednio z producentami logistyki wojskowej”.

Czytaj więcej: UgroboronbromSztab Generalny Armii Ukrainy opracowuje projekt rozwoju BSP

Po targach w Paryżu i Londynie Międzynarodowe Targi Przemysłu Obronnego w Kielcach są obecnie uważane za trzecie najważniejsze targi obronne w Europie. Tegoroczna impreza przyciągnie ponad 600 uczestników z ponad 30 krajów, co stanowi 50% wzrost w stosunku do ubiegłego roku. W wystawie wezmą udział uczestnicy ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, Finlandii, Korei, Estonii, Włoch i Turcji.

Turcja będzie partnerem specjalnym MSPO 2022, przygotowując wystawę narodową. Udział weźmie dwadzieścia siedem tureckich firm zbrojeniowych, w tym producent drona Piracter.

Stany Zjednoczone również będą obecne na tym wydarzeniu, prezentując cieszące się uznaniem ukraińskie pociski manewrujące M142 HIMARS, czołgi Abrams M1A2, CH-47 Chinook, Black Hawk i AH-4 Apache oraz inny sprzęt. Próbki. Raytheon, jedna z największych na świecie firm zbrojeniowych, zaprezentuje swoje najnowsze modele uzbrojenia: kierowane pociski artyleryjskie Excalibur, przeciwpancerne pociski przeciwpancerne Javelin z naprowadzaniem LWCLU oraz pociski SkyCeptor.

Wydarzenie rozpoczyna się 10 września.

READ  PepsiCo otworzy 7187 mln standardowych zakładów produkcyjnych w Polsce