Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lekkoatletyka opuścić mistrzostwa Europy w wielu dyscyplinach sportowych po 2022 r.

Lekkoatletyka opuścić mistrzostwa Europy w wielu dyscyplinach sportowych po 2022 r.

Lozanna, Szwajcaria – Lekkoatletyka odejdzie z Multisportowych Mistrzostw Europy po edycji 2022 w Monachium.

European Athletics powiedział, że wróci do samodzielnego wydarzenia w 2026 roku, a nie będzie częścią turniejów kolegialnych, które odbyły się po raz pierwszy w 2018 roku i rozszerzyły się do dziewięciu sportów w następnej edycji w sierpniu.

Bycie niezależnym „pomogłoby stworzyć wyjątkowe wrażenia lekkoatletyczne dla zawodników, fanów lekkoatletyki, telewizji, innych mediów i wszystkich innych interesariuszy” – powiedział Christian Mills, dyrektor generalny European Athletics.

Trasa podąża za pływaniem i innymi imprezami wodnymi w wycofaniu ze wspólnych turniejów. Aquatics było częścią programu multisportowego 2018, ale potem zdecydowało się zorganizować turniej 2022 w Rzymie zamiast w Monachium w tych samych terminach, 11-21 sierpnia.

Na mistrzostwa w Monachium lekkoatletyka powróci na Stadion Olimpijski, który był głównym tematem Letnich Igrzysk w 1972 roku.

Utrata dwóch najpopularniejszych sportów olimpijskich prawdopodobnie utrudni poszukiwania gospodarza turniejów multisportowych w 2026 roku. Impreza konkuruje również o uwagę z Igrzyskami Europejskimi, które również odbywają się co cztery lata, ale w latach nieparzystych i organizowane są przez grupę Europejskich Komitetów Olimpijskich. Europejskie Igrzyska 2019 odbyły się w Mińsku na Białorusi, a edycja 2023 w Krakowie w Polsce.

European Athletics poinformowało, że dwa miasta walczą o organizację europejskiego toru wyścigowego w 2026 roku: Birmingham w Anglii i Budapeszt na Węgrzech. Gospodarz zostanie wybrany w listopadzie.

READ  EA Sports spodziewa się, że Lionel Messi z Argentyny zostanie mistrzem Mistrzostw Świata 2022