Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Lashinda Demus awansował na mistrza olimpijskiego z 2012 roku przez World Athletics

Lashinda Demus awansował na mistrza olimpijskiego z 2012 roku przez World Athletics

amerykański Dema Lachindy Awansowany z wicemistrza igrzysk olimpijskich w biegu na 400 metrów przez płotki w 2012 roku do mistrza świata IAAF po pierwotnym zwycięzcy Natalia Antiuch Rosja nie odwołała się od niedawnej retroaktywnej dyskwalifikacji z dopingu.

Deimos, który pierwotnie kończył siedem setnych sekundy za Antiochią, jest teraz wymieniony jako złoty medalista na swojej stronie World Athletics. Antioch został przesunięty ze złotego medalisty na sam dół tabeli wyników wyścigu, Wymieniony jako DQ.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie zmienił się jego wyniki redystrybuować medale, ale nadal może to robić. Athletics Integrity Unit, która zajmuje się przypadkami dopingu w lekkoatletyce, poinformowała Międzynarodowy Komitet Olimpijski w zeszły piątek o zmianie światowych wyników lekkoatletycznych.

„Ponowna dystrybucja medali nie jest automatyczna” – powiedziało w środę biuro prasowe MKOl, zapytane o zmianę wyników biegu na 400 m przez płotki kobiet na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku. Zgodnie z ogólną zasadą, każda realokacja jest zgłaszana do MKOl [Executive Board] wyrazić zgodę, gdy ukarani sportowcy/drużyny wykorzystają wszystkie środki odwoławcze i kiedy wszystkie postępowania zostaną zamknięte”.

24 października Rosyjska Agencja Antydopingowa ogłosiła, że ​​wyniki Antyukh od lipca 2012 do czerwca 2013 roku, na odcinku obejmującym igrzyska w Londynie, zostały usunięte z danych historycznych z powodu dowodów na doping. Antioch, 41-latek, który ostatnio startował w 2016 roku, odsiadywał już czteroletni zakaz stosowania dopingu.

„Słyszenie wiadomości nie wpłynęło na mój nastrój ani uczucia, ponieważ minęło 10 lat, odkąd to się stało”, Demos, który ostatni raz podzielił się tym w 2016 roku, napisał w e-mailu po październikowym ogłoszeniu. „Mam mieszane uczucia co do tego wszystkiego. Właściwie myślę, że jeśli ktoś stosował doping na igrzyskach olimpijskich, powinien zostać pozbawiony medalu. Biorąc to wszystko pod uwagę, wydaje się, że tak jest w przypadku mojego wyścigu. Nie jestem boję się powiedzieć, że jestem następny „Zasługuję na oficjalny tytuł, medal, uznanie i utracone odszkodowanie, które idzie w parze z tym wszystkim. Nie chcę, aby jakikolwiek sportowiec znalazł się w takiej samej sytuacji i mam nadzieję, że zachowanie uczciwości sportowców w nasz sport pozostaje w czołówce tych, którzy poświęcają tak dużą część swojego życia, aby być w nim świetni”.

READ  Polska Liga Konferencyjna Piłki Nożnej | Sporty narodowe

W finale biegu na 400 metrów przez płotki na igrzyskach olimpijskich w 2012 roku Antiochia, wówczas 31-letnia, obniżyła swój rekord życiowy o 22 setne sekundy, wyprzedzając Deimosa o siedem setnych w walce o złoty medal.

„Oczywiście, że chciałem złota. Nie przestanę, dopóki go nie zdobędę” – powiedział Demos Louisa Johnsona w NBC po wyścigu, wyrażając chęć powrotu na Igrzyska Olimpijskie 2016 (czego nie zrobiła po serii kontuzji).

W tamtym czasie Demos była trzecią najszybszą kobietą w historii imprezy i rekordzistką Ameryki z rekordem życiowym 52,47.

Demos, olimpijka z 2004 roku, przegapiła igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 roku o jedno miejsce w próbach olimpijskich po porodzie w czerwcu 2007 roku. Zdobyła także medale mistrzostw świata w 2005 (srebro), 2009 (srebro), 2011 (złoto) i 2013 ( brązowy).

Z perspektywy czasu Demos została pierwszą Amerykanką, która zdobyła tytuł olimpijski w biegu na 400 m przez płotki. Dalila Muhammad Wygrał imprezę w 2016 roku i Sydneya McLaughlina W zeszłym roku w Tokio.

Rosja pierwotnie zdobyła osiem złotych medali w lekkoatletyce na Igrzyskach Olimpijskich 2012. Z powodu dopingu liczba ta została teraz zredukowana do jednocyfrowych w oczekiwaniu na ponowne przyznanie medalu MKOl – skok wzwyż Anna Sziszrowaktóra została pozbawiona brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w 2008 roku za doping.

Okres między zdobyciem medalu olimpijskiego przez Antiochię a usunięciem z dopingu może być najdłuższy na letnich igrzyskach od tego czasu. Lanca Armstronga Został pozbawiony brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w 2000 roku po ponad 12 latach ścigania się. Ten medal nie został ponownie przydzielony. Hiszpania Abrahama Olanozdobywca czwartego miejsca, nie awansował, a następnie jego nazwisko pojawiło się w raporcie francuskiego Senatu na temat dopingujących kolarzy w Tour de France w 1998 roku.

OlympicTalk jest włączony Nowości Apple’a. woleliśmy!

READ  Amanda Anisimova wybija złoto olimpijskie; Naomi Osaka następny