Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kongres zatwierdza prawie 50 miliardów dolarów nowej pomocy dla Ukrainy: aktualizacje na żywo

Prezydent Polski Andrzej Duda (z lewej) i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas czwartkowego spotkania w Polsce, na zdjęciu dostarczonym przez polski rząd.kredyt…Jakub Szymczuk/Kprp

Ukraina „pracuje na rzecz zwycięstwa” – oświadczył w piątek prezydent Wołodymyr Zełenski, podbudowany bohaterskim powitaniem w Waszyngtonie i krótką wizytą w Polsce w wyścigu dyplomatycznym, mającym na celu podziękowanie najpotężniejszym sojusznikom jego kraju i zwiększenie ich poparcia.

Zełenski wrócił do Kijowa po swojej podróży, która podniosła morale w kraju, w którym miliony ludzi pogrążyły się w ciemności i zimnie z powodu rosyjskich ataków rakietowych, które odcięły elektryczność w miarę zbliżania się zimy.

„Jestem w swoim biurze” powiedział w wideo Opublikował na swoim kanale w aplikacji społecznościowej Telegram we wczesny piątek. „Pracujemy na zwycięstwo”.

Zachodni sojusznicy pompowali pomoc dla Ukrainy od czasu inwazji rosyjskiej, a Izba Reprezentantów USA wydała ostateczną zgodę w piątek. Prawie 50 miliardów dolarów pomocy dla Ukrainy.

W piątek Zełenski szczególnie podziękował Holandii za obiecane 2,5 mld euro, czyli około 2,7 mld dolarów. Opublikował na Twitterze: „Kontynuujemy współpracę w celu zwiększenia zdolności obronnych, stabilności energetycznej i przywrócenia infrastruktury krytycznej”.

Krótko wieczorny adres W czwartek, w drodze do domu, wyraził zadowolenie ze swojej historycznej wizyty w Waszyngtonie, podkreślając, że odpowiedziała „dobrymi wynikami”, które „naprawdę pomogłyby” wysiłkom wojennym toczącym się na Ukrainie.

Przed powrotem na Ukrainę Zełenski zatrzymał się w Polsce, gdzie spotkał się przez dwie godziny z polskim prezydentem Andrzejem Dudą, w pobliżu lotniska w południowo-wschodnim Rzeszowie, głównym punkcie tranzytowym dla zachodniej broni płynącej do sąsiedniej Ukrainy oraz dla uchodźców ucieczce z Ukrainy do Polski.

Miejsce spotkania, które odbyło się dzień po spotkaniu Zełenskiego z Bidenem w Białym Domu, było utrzymywane w tajemnicy ze względów bezpieczeństwa. Wideo z jego przybycia na lotnisko w Rzeszowie pokazało, że Zełenski schodzi po stopniach swojego samolotu, ubrany w zielone spodnie, ciężkie buty i zimową kurtkę wojskową.

READ  IS-Wireless w trybie zbierania funduszy, gdy pojawiają się otwarte możliwości RAN, Open RAN

Panie Dudzie, W wiadomości opublikowanej na Twitterze Powiedział, że obaj przywódcy rozmawiali o „strategicznych planach działania i współpracy w nadchodzącym 2023 roku”, podkreślając silne poparcie Polski dla wysiłków Ukrainy na rzecz obrony przed rosyjską armią.

Po tygodniach impasu na froncie pan Zełenski Wizyta na wysokim poziomie W Waszyngtonie Ukrainę witano głównie z dumą i nadzieją, że pełne pasji osobiste apele prezydenta utrzymają przepływ amerykańskiej broni i wsparcia finansowego.

Dymitr S. Pieskow, rzecznik prezydenta Władimira Putina, powiedział – jak argumentował wcześniej Kreml – że podróż ta pokazała zaangażowanie USA w walkę z Rosją „do końca Ukrainy”.

Chociaż wizyta Zełenskiego w Waszyngtonie zakończyła się obietnicami miliardowego wsparcia ze strony USA, tak właśnie jest Nie odpowiedział na niektóre z ważniejszych próśb ze swojej listy broni: Amerykańskie czołgi bojowe, samoloty bojowe i precyzyjne pociski dalekiego zasięgu.