Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Kim Jong-un wzywa do przywrócenia gorących linii na granicy między Koreą Północną i Południową | wiadomości ze świata

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un chce przywrócić gorące linie komunikacyjne z Seulem w celu promowania pokoju.

Potępił jednak oferty rozmów ze Stanów Zjednoczonych jako „podstępne sposoby” na ukrycie swojej wrogości wobec Phenianu.

Jego oświadczenie jest wyraźną próbą wbicia klina między Seul i Waszyngton, jak chce Korea Południowa Aby pomóc mu uzyskać ulgę od paraliżujących sankcji gospodarczych i innych ustępstw kierowanych przez USA.

Podczas przemówienia w parlamencie swojego kraju w środę Kim powiedział, że przywrócenie transgranicznych gorących linii – które w dużej mierze były uśpione od ponad roku – spełniłoby życzenia narodu koreańskiego dotyczące pokoju w Korei, według urzędnika. Koreańska Centralna Agencja Informacyjna.

Pan Kim nadal oskarża Koreę Południową, że jest „zdeterminowana, by błagać o zewnętrzne wsparcie i współpracę, jednocześnie domagając się współpracy międzynarodowej w służbie Stanów Zjednoczonych”, zamiast zobowiązywać się do niezależnego rozwiązywania spraw między obiema Koreami.

Ministerstwo Zjednoczenia Korei Południowej odpowiedziało, że przygotuje się do przywrócenia gorących linii, które według niego są konieczne do omówienia i rozwiązania kilku nierozstrzygniętych kwestii.

Powiedziała, że ​​spodziewano się „stabilnej pracy” kanałów, ponieważ zostały one przywrócone na bezpośrednie polecenie Kim Dzong Una.

Na początku tego miesiąca Pjongjang zaproponował przeprowadzenie warunkowych rozmów z Seulem wraz z Seulem Pierwszy start rakiety za sześć miesięcy I eskalował swoją krytykę Stanów Zjednoczonych.

Jeśli chodzi o Stany Zjednoczone, Kim Dzong Un odrzucił ponawiane przez Waszyngton propozycje wznowienia rozmów bez warunków wstępnych, opisując je jako próbę ukrycia „wrogiej polityki” Ameryki i „zagrożeń militarnych”, które, jak powiedział, nie uległy zmianie.

Administracja Bidena „promuje „zaangażowanie dyplomatyczne” i „dialog bez warunków wstępnych”, ale jest to nic innego jak drobny wybieg mający na celu oszukanie społeczności międzynarodowej i ukrycie jej wrogości oraz rozszerzenie wrogiej polityki prowadzonej przez kolejne administracje USA – powiedział.

READ  Niemcy wahają się, czy spadkobierca CDU może zająć jej miejsce | Wybory federalne w Niemczech 2021

Dodał: „Stany Zjednoczone wcale się nie zmieniły w formułowaniu zagrożeń militarnych i prowadzeniu wrogiej polityki wobec (Korea Północna), ale używają przy tym bardziej podstępnych sposobów i metod”.

Rada Bezpieczeństwa ONZ zaplanowała nadzwyczajne spotkanie za zamkniętymi drzwiami w czwartek na prośbę USA, Wielkiej Brytanii i Francji w związku z ostatnimi testami Korei Północnej.