Economy

Kim jest Olaf Schulz, pierwszy nowy kanclerz Niemiec od 16 lat?

Koalicja byłego ministra finansów przygotowuje się do objęcia urzędu, przed trudnym zadaniem rozwiązania trudnych problemów, podczas gdy jej poprzednik wciąż ma szerokie poparcie.

Dwa miesiące po wyborach federalnych w Niemczech 63-letni Olaf Schulz przygotowuje się do zastąpienia Angeli Merkel, drugiej najdłużej urzędującej przywódczyni w kraju.

To trudne zadanie, biorąc pod uwagę, że Merkel wciąż jest bardzo pospolity Wśród Niemców po 16 latach – ale już sprawdził się w trudnych zadaniach.

Przez dwa lata pełnił funkcję wicekanclerza w obecnej koalicji rządzącej złożonej z partii związkowych, Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), Unii Chrześcijańsko-Społecznej Bawarii (CSU) i Niemieckiej Partii Socjaldemokratycznej (SPD), a także jako centrolewicowy minister finansów.

Oznaczało to przewodzenie najsilniejszej gospodarce Europy jako pandemii Covid-19 Efekty Najgłębsza recesja gospodarcza od prawie stulecia.

Aby walczyć z pandemią niszczącą gospodarkę, jako doświadczony negocjator, przeforsował szczodry pakiet stymulacyjny Niemiec z Covid-19 oraz europejski plan naprawczy o wartości 750 miliardów euro (886 miliardów dolarów).

Przez lata nazywano go niepochlebnym „Scholzomatem” ze względu na jego tak zwany mechaniczny wygląd i skuteczność prowadzonej polityki.

W 1975 roku Schulze wstąpił do socjaldemokratów jako uczeń liceum z młodym mężczyzną ambitnyPrzezwyciężenie gospodarki kapitalistycznej.

Chociaż mógł odejść od swoich radykalnych celów dla młodzieży, być może to ta sama ambicja rozpoczęła jego karierę: najpierw jako prawnik broniący praw pracowniczych, a następnie jako sekretarz generalny swojej partii, dążący do bardziej przyjaznego rynku pracy reformy. Zgodnie z oczekiwaniami ekstremizm ustąpił podczas jego kadencji jako burmistrza Hamburga w latach 2011-2018.

Niektórzy obwiniają Schultza za to, że stał w konserwatywnym narożniku SPD. Ale nawet jeśli to nie jest prywatne pospolity We własnej partii zdołał przekonać Niemców, że może nadal zapewniać Merkel stabilność, mimo że należał do partii rywalizującej z ustępującą kanclerz.

READ  Wiadomości dotyczące przepisów antymonopolowych i konkurencji z Holandii, Polski i Włoch, kwiecień 2021 r

Sojusz sygnalizacji świetlnej

Po tygodniach rozmów koalicyjnych SPD, Zielonych i FDP, 24 listopada ogłoszono trójstronne porozumienie koalicyjne.

Nazywana także koalicją „Światła drogowe” w odniesieniu do kolorów jego partii, takich jak czerwień, zieleń i żółć, Partia Socjaldemokratyczna, Partia Zielonych i Wolna Partia Demokratyczna po raz pierwszy rządziły razem.

Ale sceptycy kwestionują skuteczność sojuszu.

“Pierwsza sygnalizacja świetlna [in Germany] Został wzniesiony w Berlinie w 1924 roku na Potsdamer Platz. W tamtym czasie była to jeszcze niezwykła technika. “Czy to działa?” Ludzie są sceptyczni” – zapytano Schulza podczas środowej konferencji prasowej w Berlinie.

“Dzisiaj sygnalizacja świetlna jest niezbędna, jeśli chodzi o przejrzystą organizację spraw, zapewnienie właściwych wskazówek i zapewnienie, że wszyscy poruszają się bezpiecznie i płynnie. Moją ambicją jako konsultanta jest, aby ten sojusz sygnalizacji świetlnej odgrywał podobną wiodącą rolę jak Niemcy. ”

Niektórzy twierdzą, że jego cicha pewność siebie pochodzi z ukierunkowania energii Merkel.

“Od nastroju i stylu politycznego po wyraz twarzy, Schultz jest teraz mentorem dla Merkel. Gdyby Schulz był kobietą, nosiłby garnitur” – powiedział Robin Alexander, wieloletni obserwator polityczny zarówno Merkel, jak i Schulza. .

Zmierzy się jednak z wieloma trudnymi kwestiami, którymi może zająć się inaczej niż Merkel. COVID-19 ogarnia Niemcy, nowy kryzys imigracyjny na granicy polsko-białoruskiej i odpowiedzialność za środowisko to tylko niektóre z tych, które ilustrują styl rządzenia Schulza.

Postępowe reformy po erze Merkel

Pod przywództwem Schulze sojusz wprowadził już pewne reformy z 177 stron z agendą polityki obejmujące następne cztery lata.

Koalicja zobowiązała się do stopniowego zaprzestania używania węgla drzewnego do 2030 r. i ogłosiła plany legalizacji marihuany w licencjonowanych miejscach, obniżenia wieku głosowania z 16 do 18 lat i zniesienia zakazu reklamowania przez lekarzy informacji o aborcji.

Trójprzymierze ma również na celu złagodzenie niektórych przepisów dotyczących imigracji i obywatelstwa. Obywatele obcego pochodzenia będą mogli posiadać podwójne obywatelstwo, a imigranci będą mogli ubiegać się o niemiecki paszport po trzech latach.

READ  6 inwestorów i założycieli wskazujących na SaaS, B2B i medtech jako gorące sektory startupów we Wrocławiu - TechCrunch

Źródło: Świat TRT

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment